Vernisáž výstavy „Šumava umírající? Ne. Romantická.“ (2. 5. 2014)

Vytisknout

Výstava fotografií „ Šumava umírající? Ne. Romantická.“ se na měsíc květen přesunula do Kašperských Hor, kde 2. 5. proběhla její vernisáž. Tu zahájila opět Jana Kolářová za o. s. Šumavské cesty. V prostorách městského úřadu, kde je možno si výstavu prohlédnout, se sešlo asi na čtyři desítky hostů. O slovo byla jako první požádána přítomná starostka Kašperských Hor paní Bohuslava Bernardová. Pozvání přijal i ing. Václav Štekl, člen Rady Plzeňského kraje pro oblast životního prostředí a zemědělství, který výstavě popřál hodně spokojených obdivovatelů.

Průběh vernisáže příjemně zpestřil Miroslav Vellner svoji hrou na flétnu a kytaru.

Josefa Váchala, jemuž je výstava věnována, nám svým velmi poutavým slovem přiblížil PhDr. Vladimír  Horpeniak. O slovo byl také požádán p. Emil Kintzl, velký milovník a znalec Šumavy. Závěrečného slova se ujal další člen o. s. Šumavské cesty, Pavel Bečvář, který představil kalendář na rok 2015, připomínající tuto výstavu. Ten by měl být k dispozici od druhé poloviny tohoto roku.

Vernisáž zpříjemnilo i malé pohoštění, na kterém se podílel městský úřad Kašperské Hory a členky sdružení Šumavské cesty. Poděkování patří za organizaci i Lucii Valentové, která nám byla po celou dobu zahájení výstavy k dispozici.

Vzhledem k prostorám, ve kterých se výstava nachází a které ochotně zapůjčil Městský úřad v Kašperských Horách, nemohly být vystaveny všechny fotografie, jak tomu bylo v Plzni.

IM

Fotky z vernisáže najdete na http://sumavskecesty.rajce.idnes.cz/Vernisaz_vystavy_Sumava_umirajici_Ne._Romanticka._v_Kasperskych_Horach_2._5._2014/ 

20140502 vernisaz kasprhory Jana etc

Sunday the 19th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins