Běžky nebo pěšky - Dobrá Voda (15. - 17. 1. 2016)

Vytisknout

Počet účastníků: 12 členů + 4 kamarádi

Během pátečního odpoledne se v Dobré Vodě u Hartmanic sjíždíme do Domu sv. Vintíře. Čeká nás víkend na běžkách, jelikož v posledních hodinách se podmínky pro klouzavý sport velmi zlepšily. Všichni jsme natěšeni a plni očekávání. Večer si krátíme povídáním a přípravami. Na kutě jdeme zavčasu, protože musíme teplo našeho ubytování opustit už brzy ráno.

Sobota 16.1.

Vyrážíme v půl osmé směr autobusová zastávka. Všude je plno prašanu a také klidu, který je nám tak vzácný. Autobus přijíždí a my se vydáváme na Gerlovu Huť. Vystupujeme a po namazání lyží vyrážíme do stopy. Nádhera a krása! Všichni si užíváme kouzla zimy. U Nové Hůrky se naše řady rozšířily o dva členy a pokračujeme směrem na Skelnou, kde se náš počet zase pozměnil - část vyráží do Prášil a menší skupinka míří směr Dobrá Voda. V Prášilech navštívíme místní hostinec U Michala, kde doplňujeme potřebnou energii občerstvením. Do odjezdu autobusu zbývá ještě dost času, a tak ho využíváme k odpolední projížďce - opět se dělíme na dvě skupiny – zdatnější jedou přes Velký Bor a Stodůlky do Dobré Vody, druhá parta dělá okruh v okolí Prášil, nejdříve na Gsenget a poté údolím Prášilského potoka zpět. Po krásném dni a sportovním výkonu sladká tečka v cukrárně a už jen cesta autobusem do Dobré Vody. Večer jdeme na večeři na Rovinu a ještě nás čeká soutěž připravená Janou, u které se dobře bavíme - člověk by nevěřil, jak těžké je vyjádřit pantomimou názvy známých míst Šumavy.

HN

Neděle 17.1.

 

..... sníh padal a padal, vločky se snášely k zemi celou noc. A i když nám zasypaly pracně vyšlápnutou stopu ze sobotního výletu, vydali jsme se s chutí na druhou výpravu. Ranní ptáčata pod vedením Pavla Bečváře vyrazila v 7:30 k NAŠÍ kapličce pořídit pár snímků bílého ticha. O hodinku později vyrazila 2. skupinka, která se po společném začátku rozdělila na Stodůlkách na další dvě družstva. Stopa nebyla v půlmetrové peřině čerstvého sněhu důležitá, běžky klouzaly hladce v prašanu a občas nebyly vidět z lyží ani špičky.

K umocnění úžasného zimního zážitku přispělo i Slunce, které občas vykouklo z mraků a sníh se třpytil... Prostě pohádka. Okruh okolo kapličky, přes Přední Paště a Velký Babylon, zpět k Domu sv. Vintíře v Dobré Vodě, měl zhruba 15 km, které byly opravdu vydatné a nádherné. Všichni jsme se sešli odpoledne u kávy a dobrůtek z kuchyní členek našeho spolku a závěrečné hodnocení bylo kladné. Vzhledem k tomu, že sníh napadl těsně před akcí a týden po ní už zase tál, nebylo co víc si přát.

 

JaK

Více fotek na Rajčeti po kliknutí TADY.

 

 

Sunday the 19th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins