Voděnka 27. - 29. 5. 2016 - tentokrát v Německu

Vytisknout

Počet účastníků: 7 členů + 4 kamarádi + pes Filip

Ušlapané kilometry:  0

Ujeté kilometry na vodě: něco kolem padesátky

Abychom udělali nějakou změnu, vydali jsme se tentokrát na řeku za hranice, a to do Německa.

Řezná, německy Regen, je prý jedna z nejhezčích bavorských řek. Kleiner Regen (Malá Řezná - teče zpod Roklanu) se v historickém městě Zwiesel spojí s Grosser Regen (Velká Řezná - teče zpod Pancíře), a odtud se řeka jmenuje Schwarzer Regen (Černá Řezná). Zprava přitéká Weisser Regen (Bílá Řezná - teče ze svahů Javoru) a spojený tok konečně dostává jméno Regen (Řezná), aby se v Regensburgu vlil do Dunaje.

Protože počasí stavu vody moc nepřálo, řeka byla na horním toku pod hranicí splavnosti. Začínali jsme v Rodingu, kde je Řezná už velkou řekou. 

Většina z nás se v pátek odpoledne dopravila z Plzně mikrobusem s loděmi na vleku. Ti, co se nevešli, přijeli autem na tábořiště v Rodingu. Byl už večer, a tak jsme stihli jen opéct pár buřtíků a hajdy do hajan.

Ráno nás čekal ambiciózní plán ujet přes 40 kilometrů do Ramspau. Řeka se líně (bohužel až moc líně!) vinula obydlenou krajinou, po jejích březích malebná městečka, kostely, kláštery. Řeka byla velmi čistá a všude byl úžasný klid a ticho. Vodákům tu vycházejí vstříc nejen spolehlivými popisy o sjízdnosti jezů a místech přenášení, ale i „německy“ uklizenými tábořišti. 

Počasí nám celý den přálo, hrozící bouřkové mraky se nám včas vyhýbaly a sluníčko pálilo. Plavbu zpomalovaly i jezy, z nichž většinu bylo potřeba přenášet. A pomalu tekoucí řeka nám k rychlosti moc nepřispěla.  Občas byl problém poznat, kterým směrem je to po proudu. Vtipálci mezi námi tvrdili, že jsme občas jeli i do kopce. Brzy se ukázalo, že náš plánovaný cíl je nad naše síly.  A tak jsme den ukončili po necelých třiceti kilometrech v Marienthalu a zmoženi pádlováním brzy usnuli.

Po krátké ranní přepršce se sluníčko zase rozzářilo a naše nechuť polykat kilometry narůstala. Přibývalo přestávek na pokec, na zmrzlinku, na pivečko... Naši plavbu jsme skončili v Regenstaufu, asi 15 km před původně plánovaným cílem. I když jsme nedojeli do námi stanoveného cíle, tedy Regensburgu, a nesmočili pádla ve vodě Dunaje, užili jsme si krásného dne i přírody kolem nás.

Po poslední (dobrovolné) koupeli v řece jsme nasedli do mikrobusu, který nás dovezl směrem k našim domovům.

 

S nadšením vytvořila HP

 

Více fotek najdete na našem Rajčeti

 

 

 

Sunday the 19th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins