Šesté setkání u kapličky sv. Martina na bývalých Zadních Paštích 12. 11. 2016

Vytisknout

Svatý Martin tentokrát přijel na bílém koni. Přivezl mlhu, zimu, led a sníh. Tím zkomplikoval průběh celé akce. Autobus z Plzně, ač měl povolení dojet na bývalé Stodůlky, musel zůstat na Malém Babylonu, tady skončil i malý „ pendlbus“. Cesta byla nesjízdná. Většina poutníků se vydala na pětikilometrový pochod. Kdo nebyl schopen trasu ujít, byl dovezen soukromým autem, které mělo povolení k vjezdu.

U kapličky čekal čaj, grog, káva, koláče. Začátek programu musel být o 15 minut posunut. Pořadatelé přivítali poutníky a předali slovo páteru Janu Kulhánkovi a jáhnovi Janu Pečenému. Jejich slova končila společnou modlitbou. Každý účastník dostal od pořadatelů (spolku Šumavské cesty) malý dáreček - propisku.

Zpět do domu sv. Vintíře na Dobré Vodě buď „ po svých“ nebo opět auty. Tady teplo, dobrá bramboračka, čaj, káva, párky, pivo….

Slavnostní den pokračoval koncertem v kostele sv. Vintíře, kde poprvé zazněly NAŠE varhany před publikem. Na programu byly převážně skladby mistrů ze 17. a 18. století. Interprety byli Zuzana Gulová (zobcová flétna) a J. D. Smešný (varhany) z plzeňské konzervatoře. Částka z dobrovolného vstupného (přes 7 000 Kč) bude použita na dofinancování varhan.

Koncertem skončil den plný zážitků a příjemných chvil. Věříme, že účastníci si odnášejí duchovní posilu do dalších všedních dnů.

ZH

Více fotek najdete tady 

IMG 4949

Friday the 1st. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins