Běžky nebo pěšky - 20. - 22. 1. 2017

Vytisknout

Účastníci:  18 členů + 5 kamarádů 

Trasa: Modrava – Vchynice - Tetov – Rokyta – Tříjezerní slať – Javoří Pila – Rybárna - Modrava 

20. 1. dle kalendáře akcí Šumavských cest vyrážíme směr Modrava a našim cílem se stává penzion Zlatá stezka. Máme štěstí, všude je plno sněhu a my si vezeme běžky, pohorky tentokrát zůstaly doma.

Devíti členům se podařilo vyrazit už v ranních hodinách. Máme krásné slunečné ráno a děláme malou zastávku v cukrárně v Sušici. Trochu se občerstvíme a protáhneme tělo před zbytkem cesty, která je pro řidiče vzhledem ke sněhu na silnicích náročnější. Jsme v cíli. Rychle se ubytujeme, do žaludku dáme teplou polévku, a pak ven do stopy směr Rokyta. Stopa je krásně ostrá a my si pomalu zvykáme na nový pohyb. Užíváme si sluníčka, nádherného vzduchu a obdivujeme krásu, kterou vytvořila příroda sněhovou pokrývkou. Cestu nám lemuje plavební kanál a my míříme směrem k Javoří pile. Odkud se vydáváme po Šumavské magistrále zpět do Modravy. Máme za sebou 16 km a je potřeba doplnit tekutiny, tak ještě navštívíme místní pivovar Lyer. Večer postupně přijíždějí další členové naší výpravy. U večeře si sdělujeme dojmy a pomalu se těšíme na další den. Jistě přinese mnoho dalších zážitků…..

HN

 

Sobota 21. 1. 2017 

Trasa: Modrava – Filipova Huť – Horská Kvilda – Kvilda – Pramen Vltavy – Černá Hora – Ptačí nádrž – Na Ztraceném - Modrava 

Start sobotního výletu na běžkách jsme posunuli na 10. hod, protože plzeňskou kotlinu svírala inverze, a s tím byly spojené teploty hluboko pod bodem mrazu. Ale ukázalo se, že Šumava nás přivítala s otevřenou náručí a teploty byly podstatně přívětivější. 


Hned na úvod jsme se zahřáli do prudkého kopce výstupem od penzionu Zlatá Stezka, kolem Klostermannovy chaty na Filipovu Huť. Zde se družstva roztrhla na ostřejší běžce a pohodovější běžce, ale na Kvildě jsme se opět setkali. Jak jinak, než u pekárny. Občerstveni jsme kolem pramene Vltavy vystoupali na Černou Horu (nejvyšší zdolaný bod 1270 m n. m.) a opět se pokochali úžasným výhledem (Steinfleckberg, Luzný, Mokrůvky, Blatný vrch, Roklany, ...) a blankytným nebem, nachytali trochu bronzu a vitamínu D ze zářícího sluníčka. Ještě jsme si užili krásný sníh při sjezdu z hory a s návratem na Modravu jsme se začali těšit na zaslouženou večeři. Trasa v perfektních stopách se blížila 30 km. 


Penzion i personál byl přívětivý, jídlo a nálada výborná. Večer nás Jana a Pavel nepřekvapili vědomostní soutěží, přesto nás nachytali na lehké neznalosti. Ale týmová práce se osvědčila, jako vždy. Prostě skvělá banda a perfektní den prožitý společně.

JaKr

 

Neděle 22. 1. 2017

Trasa: Modrava – Filipova Huť – Ptačí nádrž – Na Ztraceném – Březník – Modrava

18km, nejvyšší zdolaný bod – 1157 m n. m. v polovině cesty mezi Filipovou Hutí a Černohorskou nádrží 

Nedělní snídaně si nic nezadala s tou sobotní. Navíc nás čekal ještě páreček a borůvkový koláč. Jelikož bylo třeba vyklidit pokoje, vzali jsme útokem pokoj č. 4, kde jsme Silvu a Radku zavalili naší  bagáží. Silvu stav její ubikace rozhodil natolik, že se rozhodla běžky vyměnit za saunu. Již od prvních metrů bylo jasné, že se opět rozdělíme na několik skupin. Finská stíhačka mizela kdesi za obzorem, když my opatrnější a uvážlivější, kteří chtěli něco vidět z krajiny kolem nás, jsme nastupovali do stopy. Je pravda, že se jisté rozestupy vytvořily i v naší skupině, poněvadž i mezi námi se našli chrti (či spíše chrtice), ale obecně můžeme říci, že jsme si všichni užívali neskutečnou pohodu azurové modrohy nad Šumavou. První zastávka byla Na Ztraceném a další pak na Březníku, kde se vyloupl Luzný v celé své kráse a majestátnosti.

Cesta na Modravu už byla těžkou klasikou podél Modravského potoka. Jelikož jsme se vrátili poměrně brzy, tak někteří nadšenci se šli cournout ještě trochu po Modravě.

Pak už jen pozdní oběd, naházet věci do aut, pobrat všechny cestující, na malém parkovišti nenabourat kamarády a jedeme směr Plzeň. Dvě vozidla zkusila ještě překvapit Vaška Sklenáře na Rokytě, ale narazila pouze na zavřené dveře, takže nezbývalo než se pokochat zapadajícím slunkem a vyrazit směr civilizace.

 

PB

Další fotky najdete po kliknutí tady

Monday the 11th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins