Zimní vejšlap na sněžnicích 18. - 19. 2. 2017

Vytisknout

Počet účastníku: 3 členové + 1 kamarád znalý terénu

Počet ušlých km: cca 30 

Trasa:

1. den: Prášily – hraniční přechod Gsenget – Rindelschachten - Grosser Falkenstein (vrchol = nejvýše dosažený bod 1315 m n. m.) – Höllbachgespreng (rokle potoka Höllbach s vodopády) – Höllbachhütte (nocleh);

2. den: chata – Grosser Falkenstein (jinou cestou než 1. den) – Ruckowitzschachten -  hraniční přechod Ferdinandovo údolí – Debrník – Železná Ruda.

Akce byla naplánována jako trochu dobrodružnější, hlavně kvůli noclehu ve staré dřevorubecké chatě s omezeným počtem míst na spaní. Díky tomu, a bohužel i díky úrazům a nemocem, jsme nakonec zbyli jen 4 „odvážlivci“. Nebylo se však čeho bát, chata bez elektřiny, s vodou z pramínku, starým kovovým sporákem na dřevo a jezírkem před okny byla prostě úžasná a bylo nám v ní báječně. 

Měli jsme štěstí, protože na zmrzlý a od jehličí špinavý sníh čerstvě napadlo pár centimetrů prašanu. A tak jsme procházeli romantickou šumavskou krajinou s neposkvrněnými bílými pláněmi a cestami, občas na nás z mlhy vykouklo i sluníčko a s ním se nám ukazovaly blízké vrcholky Ždánidel, Poledníku, Špičáku, Javoru, Plesné, Polomu….. 

Na chůzi na sněžnicích jsme si za chvíli zvykli a i nováčci si na sněžnice šlapali jen málokdy… Chvílemi byl terén obtížnější, hlavně při stoupání a následném sestupu z vrcholu Falkensteinu a cestou roklí potoka Höllbach jsme zdolávali i díky sněhu příkré a nerovné stezky a přecházeli kamenité koryto potoka. 

Druhý den jsme se probudili do slunečného rána a v naději na krásný výhled jsme se rozhodli zdolat znovu vrchol Falkensteinu. Bohužel se zatáhlo dříve, než jsme se tam vyškrábali. Musela nám být proto dostatečnou odměnou jen hospoda na vrcholku. Přes Ruckowitzschachten, bývalé horské pastviny s nádhernými starými stromy, jsme si užili dlouhou cestu z kopce až na hraniční přechod ve Ferdinandově údolí. Do cíle cesty v Železné Rudě už to byl jen kousek, tam jsme akci zakončili v cukrárně.

Byl to krásný víkend a doufáme, že příště nás půjde víc!

HP

Na fotky se můžete podívat kliknutím sem

Friday the 1st. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins