Vycházka do plzeňské Zoo

Vytisknout

s Martinem Vobrubou, mluvčím plzeňské zoologické zahrady

Počet účastníků: 30, z toho 12 členů spolku, 4 děti

Naše Šumavské cesty mají opravdu široký záběr. To dokládá i naše aprílová exkurze do plzeňské Zoo.  Co ale spojuje plzeňskou Zoo se Šumavou, kam tak rádi jezdíme? Uvidíme. 

V 9 hodin jsme se ve velkém počtu sešli u hlavního vchodu, kde už na nás čekal náš průvodce Mgr. Martin Vobruba, tiskový mluvčí zoologické zahrady. Dvouhodinové zajímavé vyprávění o zvířatech, chodu zoo, včetně její rozlohy, návštěvnosti a srovnání s jinými zahradami velmi rychle uteklo. Na všetečné otázky jsme dostali informované odpovědi.  A navíc - děti měly možnost obdarovat skupinu šimpanzů nakrájenou mrkví. Ti si zasloužili náš obdiv, jak mrkev bravurně chytali. Někteří dospělí odvážlivci si zase vyzkoušeli krmení žiraf a olíznutí dlouhým žirafím jazykem, ti nejstatečnější mohli ochutnat salát, který dostávají žirafy k svačině (směs zeleniny, vloček a všelijakých semínek). S naším průvodcem jsme se rozloučili u nosorožčí maminky s její malou slečnou Růženkou. Krásné počasí, teplotou spíše letní než aprílové, nám dovolilo se ještě dlouho procházet po naší krásné zoologické zahradě.

A jaká jsou šumavská připomenutí a spojení v plzeňské Zoo? Tady jsou: 

V horní části zoologické zahrady, kousek nad koutkem s domácím zvířectvem, je umístěna ministezka s cca deseti panely věnovanými Šumavě . Každý panel je věnovaný jedné problematice, která je doprovázena otázkou, jejíž správnou odpověď si návštěvník hned na místě může prověřit.

V zoologické zahradě vznikl a je provozován program na ochranu chřástala polního, jehož výskyt je se Šumavou velmi spojován. 

Velmi zajímavou a hojně navštěvovanou expozicí je Česká řeka, což je Úhlava, která je v ZOO předvedena od pramene až po ústí jednotlivými rybářskými pásmy. Je to výjimečná záležitost, lze tam pozorovat téměř všechny běžné druhy ryb, žijících v našich řekách. Je zde i expozice s vydrou, která je synonymem pro čisté šumavské řeky.

Nechcete se do Zoo také podívat?

IM s přispěním PB

Po kliknutí tady se můžete podívat na fotky na našem Rajčeti.

Sunday the 19th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins