Prodloužený víkendový relaxační pobyt konopné lázně Volary – hotel Bobík 20. – 23.4.

Vytisknout

Ve čtvrtek 20. dubna vyrazilo 18 členů a příznivců Šumavských cest na pobyt do jižní části Šumavy. Posádky pěti aut se šťastně shledaly v hotelu Bobík na rozestavěném náměstí ve Volarech. První den patřil krátkým procházkám po Volarech a okolí. Někteří již ve čtvrtek večer absolvovali první procedury v konopných lázních, např. masáže konopným balzámem, suchou masáž na vodní posteli. Po večeři všichni rádi ochutnali místní konopné pivo, které se vaří přímo v hotelu Bobík. 

V pátek si jednotlivé skupiny vytvořily vlastní program podle harmonogramu procedur a vlastního zájmu. Skupina 6 lidí pod vedením Jany Kolářové vyrazila vlakem do Stožce, kde se nejprve občerstvila v krásném penzionu Stožecká kaple. Kolem studené Vltavy turisté začali stoupat do Stožce. Jana s Hankou vyšplhaly až ke Stožecké kapli a po hodince se s ostatními sešly v Dobré ve stylové hospodě U Němečka.  Pak se všichni vrátili kolem soumarského rašeliniště zpět do Volar. Ostatní buď prozkoumali některou z pěti turistických cest v okolí městečka, někteří vyrazili do nedalekých Prachatic. Všichni pak absolvovali alespoň jednu lázeňskou proceduru, po které následovalo příjemné posezení v restauraci.

V sobotu dopoledne si všichni mohli prohlédnout místní volarské muzeum umístěné v historickém roubeném domě. Program byl pak individuální, každý se mohl rozhodnout, kterým směrem se vydá.  V sobotu se ve Volarech též pořádal pochod Přes Bobík do Bobíku, takže skupina 4 turistek opět pod vedením Jany se rozhodla pokořit nedalekou horu Bobík (1264 m n.m.). Motoráčkem dojely přes Lenoru do Zátoně a pak po modré šplhaly vzhůru na Bobík, na jehož vrcholu ležel ještě sníh. Naše turistky obdržely na vrcholu příslušné razítko a v hotelu Bobík si pak vyzvedly diplom o absolvování pochodu. Letos to byl již 4. ročník. Každý si mohl ještě připlatit jednu proceduru, největší zájem byl o suchou masáž. Některé odvážlivkyně zkusily i vibrační turbosaunu. V recepci bylo možno zakoupit zajímavé výrobky z konopí, např. mast, olej, čaj a výtečné konopné pivo.

V neděli dopoledne někteří ještě využili hezkého počasí a vydali se některou z turistických cest, např. na Křížovou cestu zakončenou Kalvárií, z úpatí Kamenáče se naskytl velkolepý výhled na panoráma Jižní Šumavy.  

Čtyřdenní pobyt ve Volarech nás všechny zrelaxoval, poznali jsme nové prostředí, nové turistické cesty, a výsledkem je zamluvený termín v roce 2018. Zřejmě se zrodila další tradiční akce.

Saturday the 25th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins