Aktivní sobota na Dobré Vodě 28. 7. 2018

Vytisknout

Aktivní sobota spojená s nápaditou tvorbou pro šikovné ruce se již stává tradicí. Příjezd posádek na Dobrou Vodu byl individuální, přijela Radana, která s sebou vezla rovnou tři holčičky, naši milí Kašparovi, dámská posádka ve složení Hanka Š., Hanka N., Milča v čele s naší aktivně tvořivou vedoucí Janinou. Tým pak v sobotu posílili Dana s Vláďou. Aktivní víkend jsme zahájili opravdu aktivně – velkým Klostermannem na Rovině a příjemnou grilovačkou na Dobré Vodě.

Dopoledne jsme pak zasvětili přípravě, např. jsme se s prádelním košem rozeběhly (dámská a dětská sekce) po lese a nasbíraly plný koš šišek, kůry a mechu. Na obloze se začaly tvořit kupovité oblaky, které nevěstily nic dobrého, takže jsme raději tvořivou dílnu připravili na terasách Domu sv. Vintíře, tedy kromě střílení z kuše a házení šišek na terč. A dobře jsme udělali, protože kolem 15. hodiny dorazila nad Dobrou Vodu pravá šumavská bouřka a z nebe se začaly vylévat hektolitry vody. Majordomus Zdenička říkala, že takovou smršť ještě nezažila, okapy začaly přetékat, voda se linula z lesa do údolí. Ovšem my byli připraveni a zhruba 20 dětí, které se v průběhu celého odpoledne zastavily, mohly vytvářet svá zajímavá díla, slepovaná strašidýlka z kůry, mechu a šišek, oblíbené ochechule vyrobené z kousků látek, vkusné malované skleněné svícny, někdo si mohl namalovat svůj oblíbený motiv na papírový terč. Po rychlé bouřce se opět vyjasnilo, takže děti mohly znovu zkusit svou zručnost ve střílení.

Večerní grilovačka byla odměnou za naši aktivně tvořivou práci. Vzduch se vyjasnil a my při ohníčku vydrželi téměř do půlnoci. 

Fotky najdete tady

Saturday the 25th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins