Brigáda na Dobré Vodě a tradiční mše 29. - 30. 6. 2019

Vytisknout

Účast: 10 členů + 1 kamarád 

V sobotu 29. 6. v 11:00 jsme se sešli v Domě sv. Vintíře, abychom po krátké poradě vyrazili do okolí Dobré Vody na brigádu - vytrhávání lupiny. V Domě sv. Vintíře zůstává Jana a pomáhá s přípravou bramborového salátu. V podvečer se vracíme všichni zpět a těšíme se na večerní grilovačku.

V neděli ráno jako první odjíždí Jana s Pavlem na kapličku, aby opravili vše potřebné. Jana se pak pěšky vrací zpět a pomáhá při přípravě pohoštění pro poutníky.

V 7:30 odjíždí na kolech vítací výbor (Klímovi + Kašparovi) na Gsenget. Tady připravují obvyklé občerstvení - štamprličku Becherovky nebo Fernetu. Z Prášil v tu dobu vychází i jáhen Jan Pečený, který jde poté z Gsengetu v hábitu sv.Vintíře naproti poutníkům, přechází s nimi hranici a po občerstvení  je vede do Prášil. Poutníci mají v Prášilech krátkou přestávku, pak dále pokračují přes Rovinu na Dobrou Vodu. Vítací výbor se vrací do Domu sv. Vintíře, kde zatím zbytek účastníků pilně naklepává a obaluje velkou hromadu řízků, které doplní již hotový bramborový salát.

V 13:30 začíná v kostele mše a kolem 15. hodiny se poutníci přicházejí posilnit. Salát s řízkem je korunován kávou a zákusky, které upekly a přivezly členky Šumavských cest. Krátce po 16. hodině je vše zvládnuto, poutníkům se sice nechce zvedat, ale autobus nečeká. Šumavské cesty, byť v omezeném počtu, vše opět zvládly na 1*. Poté už jen nezbytný úklid, občerstvení melounem, který přivezli Kašparovi, a rozjezdy domů.

Tak zase za rok, přátelé!!! 

VK                                                                                            

 

Friday the 1st. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins