Adventní koncert 30. 11. 2019

Vytisknout

Advent – pro někoho nejkrásnější, pro někoho velmi stresující období roku. V dnešní moderní a uspěchané době je tento čas spojen s nervozitou, úklidem a hlavně nákupy drahých dárků pod vlivem reklam a se spoustou jídla.

Co ale advent znamenal v dřívějších dobách? Víme to vlastně? Doba adventu byla časem rozjímání a uspořádání myšlenek v sobě samých, čas zklidnění, setkávání lidí, popovídání, jak nám připomenul P. Kulhánek, který přišel požehnat adventní věnce a zapálit první adventní svíci. (Advent začíná čtyři týdny před Štědrým dnem.)

A právě proto jsme opět uspořádali benefiční koncert v kostele sv. Vintíře v Dobré Vodě tentokrát s Irenou Budweiserovou, abychom navodili období klidu.

V podání známé zpěvačky I. Budweiserové se rozezněl kostel krásnými starými vánočními písněmi. Rozsvícené svíčky v kostele dokreslovaly nádherný zážitek. Čas koncertu rychle plynul a každý si odnášel nejen klid a pohodu, ale i malý dáreček v podobě háčkované hvězdičky. Nikdo se nechtěl vracet do uspěchané doby tam venku. I. Budweiserová přidala několik dalších písní. Zážitky byly silné, a proto každý rád uvítal pozvání na hrnek teplého svařáku a trochu cukroví. Protože téměř všichni dorazili auty, pro řidiče a děti byl připraven nealko punč. Lidé si mohli popovídat a užít si doznívající atmosféru z koncertu.

Přejeme Vám všem klidný předvánoční čas.

IM

Friday the 1st. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins