Brigáda na Hadím vrchu

Vytisknout

V sobotu 30.5.2020 se po dlouhé koronavirové přestávce sešli členové a sympatizanti Šumavských cest u Keplů, aby zaskočili na brigádě za studenty gymnázia na Mikulášském náměstí, kteří se ještě nemohli zúčastnit hromadné akce.Členové spolku tedy svedli sami další kolo (už třetí) boje s krásnou, leč invazivní lupinou. Mimochodem na pultech Hornbachu je celkem nenápadná sazenice této rostliny nabízena za 99,-Kč za kus J.

Na parkoviště se postupně dostavilo 31 brigádníků (tomu nejmladšímu – Marečkovi byly celé 4 měsíce J), přesto měla lupina velmi výraznou početní převahu.

Rostliny (letos ještě vesměs nevykvetlé) bylo třeba pečlivě vytrhat, nejlépe i s kořeny a vhodit do pytlů, které na konci dopoledne lemovaly celou naši brigádnickou trasu. Ta vedla od Keplů přes přírodní rezervaci Kepelské mokřady až na Hadí vrch, který nás tradičně odměnil nádhernými výhledy na šumavské vrcholy.

Celý den, včetně vynikajícího pozdního oběda na Rovině, se nesl v duchu radosti ze setkání, z pobytu v překrásné přírodě i z pocitu, že jsme Šumavě alespoň trochu prospěšní.

AT

Pro fotografie klikněte tady

 

Friday the 1st. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins