Štrúdlování (8)

Vytisknout

8.ročník Šumavského štrúdlování

 

            Dům sv.Vintíře v Dobré Vodě u Hartmanic v sobotu 7.10.2023 už poosmé hostil soutěž o nejlepší jablečný štrúdl. Těch se zde letos sešlo celkem 28.

V čele poroty (stejně jako v loňském roce) byla herečka Zdeňka Žádníková-Volencová, která s elegancí a humorem hodnotila pekařské výtvory a předávala ceny. Spolu s ní se úkolu vybrat ten nejlepší štrúdl ujali klatovský fotograf Šumavy Pavel Semerád a kuchař Milan Volenec.

            Vítězem klání se stal už podruhé pan Čapek ze Sušice, štrúdl z největší vzdálenosti (z Liberce) přivezli manželé Drnkovi.

Letos poprvé byla připravena i soutěž o nejdelší oloupanou jablečnou slupku pro děti. Tuto soutěž vyhrál Tomáš Maleček.

            Vítězům kromě pořadatelů a poroty popřál i ministr kultury Martin Baxa, který svou návštěvou podpořil naši akci.

            Velmi příjemný kulturní zážitek účastníkům připravili svým koncertem v kostele sv. Vintíře pedagogové a studenti ZUŠ v Sušici.

            Podporovatelé Šumavských cest z.s. věnovali úspěšným pekařkám a pekařům řadu pěkných cen. Odměnou pro soutěžící ale byla i chvála návštěvníků Vintířovy kavárničky, kteří po vyhodnocení soutěžní štrúdly ochutnali.

            Věříme, že si letošní Šumavské štrúdlování užili jak soutěžící, tak návštěvníci a že se za rok zase sejdeme nad těmito voňavými dezerty.

 

 

Recept na vítězný štrúdl pana Čapka

 

Listové těsto z Lidlu, sladší jablka, rozinky, vlašské ořechy, rumový a vanilkový cukr a mandle na posyp. Upečeno s láskou :-).

 

AT

Sunday the 14th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins