Dobrá Voda - běžky a sněžnice (25. - 27. 1. 2013)

Vytisknout

Skupinka 8 lidiček má sraz na nádraží v 6.45 h. Pavel přijíždí autem a přiváží 8 párů sněžnic, které zajistila Vlaďka.  Do vlaku se stěhujeme na několikrát – každý má velký batoh, malý batůžek, běžky a sněžnice. V Železné Rudě se táááááhneme k autobusu, vše nakládáme a v Dobré Vodě úspěšně vykládáme  –  nic jsme nikde nenechali!

Po nezbytné kávičce malá instruktáž o sněžnicích a vydáváme se do Hartmanic. Je nádherně! - čerstvě napadaný sníh, pohádkově namrzlé stromy. Uhýbáme na Hamižnou, kousek po sjezdovce, potom na zasněženou louku, kde si chodíme vlastní cestičky – paráda! Přicházíme do Hartmanic do hotelu sv. Vintíře na oběd. Čekáme, až otevřou volební místnost a s volebními průkazy jdeme „Volit Karla“. Potom odcházíme po žluté turistické značce směrem na Peklo a lesem se vracíme na cestu zpátky do Dobré Vody. Nikde jsme nikoho nepotkali, často jsme šli „panenským sněhem“.

dv BEZKY SNEZNICE 201301

Večer se pomalu všichni setkáváme, přijelo nás 23. Na krátkou návštěvu přichází Otec Tomas. Máme kytary, zatopeno v krbových kamnech…

V sobotu jsme na tři party – sněžnice s Pavlem, „běhny“ na běžkách pod Vlastíkem na Poledník a „coury“ na běžkách s Janou tam, kam dojdou. Je nádherně, zima, azuro, pohádkové počasí, kýčové obrázky. Pavel zmizel se svojí partou na pasekách a v lese u řeky Křemelné – jen oni a stopy zvířat (skupinka divokých prasátek), občas zašvitořil nějaký ptáček.  Vlasta kopíroval loňskou běžeckou trasu, ale za mnohem lepšího počasí. Jana využila krásné běžecké stopy na Pustině a za vydatné pomoci Jarmilky se snažila naučit nováčky klouzat na běžkách. Katka se Silvou, které byly loni pěšky, si letos půjčily běžky – začátky byly těžké, ale obě slíbily, že si časem běžky pořídí. Potom jsme se vydali přes Stodůlky (sjezd ke Křemelné byl náročný) na Velký Bor a na Novou Studnici (výstup byl ufuněný a dlouhý). Dál jsme pokračovali na Slunečnou a do Prášil. Tady jsme se potkali s Vlastíkem a jeho družinou. Do Dobré Vody jsme se vrátili autobusem.

dv BEZKY SNEZNICE 201301 skupinka

Večer měl Pavel zajímavé povídání o historii i vývoji sněžnic (přišla si poslechnout i Dana R. z Íčka v Hartmanicích), Jana připravila testík o Šumavě, kde se proti sobě utkala nalosovaná družstva Pavla a Vlasty. „Pavlovci“ vyhráli!

V neděli ještě vyrazili ti, co nebyli, na sněžnice (někteří - jako třeba Maruška - již potřetí) a zbytek na běžkách ke kapličce. Ranní zatažená obloha se pomalu vyjasňovala, ale azurové sobotní nádhery již zdaleka nedosáhla.

Nedělní odpoledne nemáme rádi – musíme se vrátit z pohádky do všedních dní.

JK

 

Fotografie najdete na Rajčeti http://sumavskecesty.rajce.idnes.cz/Dobra_Voda_-_bezky_sneznice_25.-27.1.2013/

 

Friday the 29th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins