Po stopách osídlení hory Křemelné s Marií Malou (20. 4. 2013)

Vytisknout

Po stopách osídleni hory Křemelné s Marií Malou (20. 4. 2013)                                                                                                                                                                  

15,1 km, nejvyšší dosažená nadmořská výška 1000 m (před Pustinou)

Ačkoliv je sraz na vlakovém nádraží v 5:40 hod., nikomu z účastníků to nevadí. Dokonce se těší. Úsměv na tváři nám nekazí ani počasí. Prší sice drobně, zato vytrvale. Nezbytná kontrola, zda všichni dorazili, Jana jde pro lístky a hurá do vlaku. Tam je však porouchaná lokomotiva a průvodčí hlásí zpoždění odjezdu. Jana hned vyjednává pozdržení vláčku v Horažďovicích. Nervozitu nikdo nedává znát…. Vhod přišel pro všechny  Ivčou upečený koláč k snídani. Po půl hodině zpoždění konečně vyrážíme. Jana pro nás připravila překvapení v podobě křížovky. Všichni přemýšlí, každému něco schází, jen Zdena má okamžitě všechno vyluštěno. Vlak na nás v Horažďovicích opravdu čeká a všichni si oddychli.

V Sušici přistupuje paní Malá a na Paštěckém mostu, výchozím bodu Vejšlapu čekají další kolegové. A pak už nás začíná provázet a vyprávět „Šumavská Maruš“. Jdeme cestou necestou na Přední Paště a ke kamenné kapličce. Tady děláme zápis do návštěvní knihy. Stále prší. A pak procházíme téměř zapomenutý kraj - Staré Hutě, Ebenwies, Wunderbach, Stimmling. Hlavně mužská část výpravy obdivuje zbytky nářadí a části různých strojů a zařízení, ale všichni přemýšlíme o tvrdém a těžkém životě původních obyvatel… Krásné vyprávění zakončuje Maruška na Velkém Babylonu. Přestalo pršet!!!??? Bohužel výhledy žádné, padla mlha.

A Jana má další překvapení. Jdeme na Dobrou Vodu, kde na nás čeká Zdenička s manželem a něco dobrého na zub. Nikomu se nechce domů, čas je ale neúprosný. V Železné Rudě máme hodinku čas, který si krátíme procházkou a opět odpovídáme na Janiny otázky o Šumavě. Jo, opakování je matka moudrosti. …a my pořád nic.  Ani zpáteční cesta neprobíhá hladce, v Klatovech je výluka a my až do Plzně jedeme autobusem. Všichni jsme příjemně unaveni, těšíme se do postýlek a na další Vejšlap.

IM

kremelna spanimalou panor reduk

Fotky najdete na Rajčeti http://sumavskecesty.rajce.idnes.cz/Po_stopach_osidleni_hory_Kremelne_s_Marii_Malou_20._4._2013/

 

 

Wednesday the 19th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins