Risslošské vodopády (7. 6. 2014)

Vytisknout

Trasa: Bodenmais – Risslošské vodopády - Velký Javor– dolní stanice kabinové lanovky
Délka: cca 16km
Počet účastníků: 22 členů spolku + 24 kamarádů -1 odpadlík? ( nedokončila)
Zdolali jsme 766 m převýšení


Na tento vejšlap se evidentně mnoho lidí těšilo, a tak poté, co Jana obdržela 44 přihlášek, neváhala a objednala autobus. Nebylo to vůbec jednoduché, začíná letní sezóna, ale Jana to dokázala.

Cestou z Plzně do Železné Rudy jsme postupně nabrali všechny účastníky a vyrazili směr Bodenmais. Od Jany jsme cestou obdrželi kartičky na razítka, která jsme během trasy nasbírali. Nevím, jak vy, ale já mám 4 (symbolické k v pořadí čtvrtému vejšlapu ;))  Z Bodenmaisu jsme vyrazili na Risslošské vodopády. Jo abych nezapomněla, počasí nám opravdu přálo. Od božího rána, kdy vyšlo sluníčko, tak jenom hřálo a hřálo.

Během cesty k vodopádům měl náš konečník P.B. trochu starosti s jednou účastnicí zájezdu, a tak coby velký gentleman ji doprovodil zase zpátky do Bodenmaisu na autobus (paní jela do Železné Rudy taxíkem). My ostatní jsme se už ale kochali pohledem na vodopády. Rissloch Wasserfȁlle tvoří pět vodopádových stupňů o celkové výšce 55 m. Nejvyšší z nich má 15 m. Od Jany také víme, že Niagarské vodopády mají „pouze“ 51 m. U vodopádů jsme poseděli, posvačili a hlavně se napili, abychom mohli pokračovat v další cestě. Jana nenápadně prozradila, že pro nás má bonus, ale samozřejmě NE zadarmo. Výstup na Mittagsplatz. Trochu jsme si vyšlápli, ale to, co nás čekalo, všechny nadchlo. Úžasný výhled na Velké javorské jezero pod námi a nad ním pohled do našeho vnitrozemí na vrcholy Falkenstein (ještě D), Pancíř, Špičák, Jezerní horu, Svaroh, Poledník, Plesná .... – no, bylo na co se koukat. Dali jsme si malé občerstvení, udělali pár fotek a vyrazilo se na Velký Javor. Výstup to byl pěkný, při trochu větším převýšení to byla malinko dřina, ale najednou jsme byli nahoře a všichni spokojený. Dokonce i Pablík nás doběhl. Pak nastala malá cochcárna (nastal malý dvouhodinový rozchod) a každý si mohl dělat, co chtěl. Já si třeba dala v hospodě štrůdl a i ostatní si to určitě náramně užili. Sestup dolů už byla příjemná procházka. Autobus na nás čekal, v baru vychlazené pivínko, a hurá ke Karlovi.

Na zpáteční cestě nám Jana vylíčila plány do budoucna a já už se těším na další výlet.

PS: Velký dík J.K a P.B. za skvělou organizaci a I.M. s V.B. za neustálé přepočítávání oveček.

SP

 

Sunday the 19th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins