Dobrá Voda a okolí z cyklistického sedla – sobota 8. 8. 2015

Vytisknout

Víkend, který jsme nazvali Dobrá Voda a okolí z cyklistického sedla, se nezadržitelně blížil. Dlouhodobá a nyní kulminující vedra neustávala a lákala spíš k vodě než do sedla. Mimo členů Šumavských cest se přihlásili a opravdu i dorazili jen další 3 účastníci cyklovýletu. Náš peloton nakonec čítal celkem 8 odvážlivců.

Vzhledem k malé skupince účastníků jsme se místo plánovaných dvou tras (20 km či 50 km) domluvili na „střední“ variantě. Ujeli jsme tedy nakonec asi 30 km a vzhledem k úmornému vedru jsme se snažili vybírat trasu lesem a vynechali velké kopce. Dokonce ani nejmenovaný neúnavný nadšenec pro jízdu do kopce souhlasil s vynecháním původně plánovaného výjezdu na Poledník.

 

Krásné výhledy po cestě na Babylon a Přední a Zadní Paště se nikdy neomrzí, pivo v Prášilech a na Rovině bylo studené a cyklostezka v okolí Prášil luxusní. Takže jsme se nakonec horkem nerozpustili, tekutiny poctivě doplňovali a výlet se nám vydařil.

 

Večerní koncert hudebního uskupení Pellant Trio byl velmi hezký, zážitek z klasické hudby umocňuje úžasný kostelní prostor se skvělou akustikou. Na koncertu bylo i s organizátory kolem 20 posluchačů. 

 

HP

 

Friday the 1st. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins