Spolupráce s dětským domovem Domino

Vytisknout

Spolupráce s dětským domovem Domino Plzeň

Ne každý se může kdykoliv vydat poznávat krásu i historii našich nejbližších hor. Proto jsme se rozhodli podpořit návrh našeho člena Petra Šneberka a pozvat děti z DD Domino na výlet na Šumavu.

Již v zimě jsme začali výlet připravovat a dopisem jsme oslovili vedení DD. Dohodli jsme se na dalším postupu na jaře. Osobně jsme navštívili paní ředitelku a vytypovali lokality na Šumavě včetně dostupné dopravy. Z několika tras si vedení DD vybralo výlet na Čertovo jezero v termínu 8. 6. 2013.

Následovalo několik pracovních schůzek vedení našeho sdružení s garantem projektu Petrem Šneberkem, a program pro děti z DD Domino dostával stále konkrétnější podobu. Chtěli jsme děti nejen provést po Šumavě a ukázat Čertovo jezero, ale akceptovatelným způsobem jim přiblížit i historii lokality. Kromě sportovních her, poznávání přírody jsme dali dohromady i malý test s tajenkou. Objevily se v něm termíny a znalosti, které se děti během výletu dozvědí. Z řad našich členů jsme zajistili doprovod 6 dospělých osob.

Na závěr jsme pro děti připravili překvapení.

 

Akce byla v úterý odpoledne dětským domovem zrušena pro špatné počasí L

Sunday the 14th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins