Setkání u kapličky sv. Martina na Zadních Paštích 8. 11. 2015

Vytisknout

Rok se s rokem sešel a už je tady zase listopad. To znamená, že letos se koná již 5. setkání u kapličky, a to v neděli 8. 11. 2015 ve 13 hodin.

Již tradičně odjíždí parta ze Šumavských cest z Plzně v sobotu ráno, aby vypulírovala okna, vymetla pavučiny a upravila okolí kapličky. Pašlík s Vláďou K. vzorně označují cestu ke kapličce. Jana vytváří krásnou přírodní dekoraci. Práce nám jde rychle od ruky. Je to zásluha nejen krásného počasí, ale hlavně dobré nálady a chuti udělat něco prospěšného. A tak zbývá čas i na malý vejšlap.

V neděli ráno všichni vědí, co kdo bude dělat, a vyráží se ke kapličce. Jsme tam s velkým předstihem, což způsobuje opět krásné počasí. Připomíná spíš září než listopad.

Z Plzně je tradičně vypraven autobus. Ten přiváží poutníky až na Stodůlky, odkud se jde pěšky. Pro některé účastníky je i tento úsek cesty moc dlouhý, a tak je zde připraven autobusík města Hartmanic, který je přiváží až ke kapličce.

Část účastníků (cyklisté i pěší turisté) přicházejí už před 12 hodinou. Všichni se kochají nádherou tohoto kraje i paletou barev, kterou podzim vytvořil. Ve stánkus občerstvením, kde se práce ujala Hanka N. a Jana Kr., se podává čaj, káva, grog, horká griotka, šumavský zabiják i Vintířovka a k tomu - lahodné koláčky. Cena? Dobrovolná. Setkávají se zde staří známí, kamarádi….. Tvoří se skupinky a živě se diskutuje. Před začátkem je tu asi 150 lidí a další přicházejí.

Ve 13 hod. se slova ujímá Jana s Pavlem. Všechny srdečně vítají a v krátkosti informují, co nás čeká dokončit – především varhany do kostela sv. Vintíře v Dobré Vodě. Na tuto akci ještě schází asi 30.000,- Kč, a tak mezi návštěvníky „běhá“ krabička s prosbou o příspěvek. Pak promlouvá i zpívá (a všichni s ním) otec Tomas van Zavrel.

Při odchodu každý účastník obdrží pohlednici s kapličkou sv. Martina. Ta byla vytvořena právě k 5. setkání. A pak kroky většiny poutníků směřují do Domu sv. Vintíře na Dobrou Vodu, kde je připravena vynikající bramboračka Zdeničky V., teplé i studené nápoje i sladká tečka.

A pro Šumavské cesty je „sladkou“ tečkou spokojenost a úsměv účastníků téhle akce.

Dar poutníků na varhany je 8.110,- Kč. Děkujeme!

Tak zase za rok! To bude v sobotu 12. 11. 2016!

IM

Sunday the 14th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins