Tradiční bavorská pouť a česko-německá mše v kostele sv. Vintíře na Dobré Vodě

Vytisknout

Podpůrný tým Šumavských cest: 11 členů

Počet účastníků pouti z Bavorska: cca 50

V kostele na mši: cca 100

Letos se nám sešly dvě akce na jeden termín – víkendová „Šumavská voděnka“ (27. – 29. 5. 2016) a tradiční nedělní Pouť a mše v kostele sv. Vintíře v Dobré Vodě (29. 5. 2016), kde už poněkolikáté plníme funkci hostesek a vítačů na česko-bavorském přechodu na Gsengetu.

Na hranici čekala Muřka s Jaromírem a Alice s Pavlem vybaveni Becherovkou a frťánky a Honza s transparentem a vlajkami. Než se poutníci občerstvili v Prášilech, Muřka s Jaromírem pokračovali do Třeboně na dovolenou a Alice s Pavlem už pomáhali s přípravami na faře – Dům sv. Vintíře v Dobré Vodě. Tam hned po deváté hodině dorazily pomocnice Jitka, Hanka, Vlaďka, Jana a Dana s Jirkou. Prostřít, připravit kytičky na stůl, zabalit příbory, obalit řízky, nakrájet moučníky, . . . a vše dokumentovat. Ještě jsme stihli rychlou kávu, poslední domluvy se Zdeničkou a Emanem.

Poutníci dorazili těsně před začátkem mše, a tak šli rovnou do kostela. Po mši přišli na pozdní oběd (kolem třetí). Podávali jsme smažený vepřový řízek s bramborovým salátem, samozřejmě nápoje, kávu a moučník. Počáteční zmatek jsme rychle zvládali a kmitali, jak jen to nejrychleji šlo – brzdil nás jen kávovar J. Všichni si pochutnali a chválili kuchaře.

Po čtvrté se začala fara pomalu vylidňovat. Sklidili jsme se stolů, Hanka s Jitkou zaply poslední myčku, rozloučili jsme se a jelo se zase domů.  Pracovní neděle, ale ani se nám moc nechtělo zpátky do všedních dnů. Na podzimní mši přijedeme zase!

JK

Další fotky najdete zde

Sunday the 21st. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins