Pracovní víkend na Dobré Vodě 13. - 15. 5. 2016

Vytisknout

Počet účastníků: cca 20

Přestože náš pracovní víkend na Dobré Vodě začínal v pátek třináctého, sešli jsme se v dobré náladě a u lahvinky vína plánovali víkendové pracovní úsilí. Zhruba 20 brigádníků bylo rozděleno do několika menších týmů, které měly zkrášlovat Šumavu.  Nakonec jsme se rozdělili na skupinu natěračů, která měla zvelebit okolí „naší“ kapličky na Zadních Paštích, sběračů - ti dostali za úkol vyčistit příkopy kolem silnice Nová Hůrka - Gerlova Huť, Gerlova Huť – Rozvodí, několik zkušených borců mělo být k ruce v kostele při přesunu varhan na kůr a dvojici marodů bylo přiděleno sáčkování ozdůbek na adventní koncert. V sobotu se dostavil zbytek osazenstva, rychle se seznámil se situací a všichni vyrazili do práce.

Když jsme se odpoledne sešli na faře, bylo o čem vyprávět. Jako každoročně i letos jsme měli několik pozoruhodných nálezů - např. vcelku zachovalý kuchyňský nábytek včetně žaluzií, vyhozených zbytků koberců, lin a izolačního materiálu, pánskou ochranu i dětské pleny… Za naši práci jsme se šli odměnit na Rovinu v podobě polévky, Klostermanna a výborného zákusku, kde jsme si o svých „úlovcích“ povídali, a tak není divu, že se sběrači vrátili na základnu jako poslední. Natěrači byli také úspěšní, protože se jim podařilo dokončit práci bez jediné dešťové kapky, kterými hrozili meteorologové už několik dní. Přemísťování varhan na kůr za pomoci zvedáku bylo také nevšedním zážitkem. I příprava dárečků na adventní koncert proběhla podle plánu.

Dalším důkazem prozíravosti našich vedoucích (tentokrát v oblasti personálního zajištění sdružení) byla i účast nejmladších brigádníků. Jako pozorovatelé se akce totiž zúčastnila půlroční trojčata Galuszkova. Všichni se těšíme, že se v příštím roce vrhnou do práce společně s námi J.

Sobotní večer byl hlavně společenskou událostí a věnován bujarým oslavám našich dvou nejmenovaných mladistvých jubilantů, kteří oslavili dohromady krásných 110 let.

Nedělní dopoledne se neslo ve volnějším tempu. Sběrači doplnění o natěrače ještě jednou vyrazili pročesávat příkopy a zbytek osazenstva se střídal při venčení malých Galuszků, aby zjistil, že řízení trojkočáru není žádná brnkačka. Jak oslava narozenin, tak brigádnické aktivity probíhaly v rozverné přátelské atmosféře, takže jsme si to všichni užili. Domů jsme se rozjížděli spokojeně, protože hrozivá předpověď počasí nevyšla a zvládli jsme všechno, co jsme si naplánovali.

AT,MK

Více fotek najdete na našem Rajčet po kliknutí tady

)

 

Sunday the 21st. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins