Šumavské cyklotoulky - 17. 7. 2016

Vytisknout

Šumavské cyklotoulky 17. 7. 2016

Počet účastníků: 8 členů + 4 kamarádi

Trasa: Kubova Huť - Pravětín - Trhonín - Svatá Maří- Štítkov - Zálezly - Malenice - Volyně - Litochovice - Čepřovice - Kváskovice - Mladějovice - Ražice

Počet kilometrů: cca 66

Dvanáct lidí se v neděli probouzí v časných ranních hodinách - čeká je výlet na kolech. Na nádraží se scházíme už po půl šesté. Do vlaku ukládáme kola a odjíždíme směr Strakonice. Všichni se těšíme, ale ještě trochu pospáváme a vyhlížíme sluníčko. Ve Strakonicích zvládáme rychlý přestup na motorák, který nás odveze do Kubovy Hutě (nejvýše položené železniční stanice v Čechách – 995 m n. m.). Počasí si s námi trochu pohrává - mží, ale je teplo. Od Pavla Bečváře dostáváme instrukce o trase, jelikož je hlavním organizátorem našeho nedělního cyklotoulání. Ve Štítkově máme možnost navštívit rozhlednu Mářský vrch 907 m n. m. - ten je pokořen jen 4 účastníky. Ostatní odpočívají a svačinkují. Dále pokračujeme prachatickým okresem do Zálezlic, kde jsme si prohlédli zbytky renesanční tvrze - mimo jiné je na prodej. A dostáváme se do okresu Strakonice, kde projíždíme Malenicemi. V obci zajdeme na místní hřbitov, protože je zde pochováno několik významných osobností - Jiřina Jirásková. Jiří Pleskot, Josef Zítek ..... Pokračujeme do Volyně, kde máme čas na odpočinek a občerstvení. Za zmínku určitě stojí Kváskovice, kde navštěvujeme nejmenší a nejmladší hrad u nás - dle místního značení hradní dílo Švecburg úspěšně nacházíme a obdivujeme dovednost místního občana, který hrad vystavěl z kamení, které bylo nalezeno v okolních polích. Cesta do Ražic byla ještě zpestřena čtyřmi dřevěnými sochami husitských bojovníků a památníkem J. Žižky z Trocnova. Pak už nás čekal jen dojezd do již zmíněných Ražic, kde zbyl i čas na závěrečné občerstvení a vstřebávání zážitků Během této doby se snášely k zemi největší dešťové kapky dne. Pravdou je, že trochu deště jsme ještě okusili při přesunu na nádraží, ale komu by to vadilo po tak krásném cyklistickém zážitku.

Prožili jsme nádhernou neděli, a to díky Pavlovi Bečvářovi, kterému patří poděkování za perfektně připravenou trasu a také Vlastíkovi za jeho přesné informace ohledně počasí. Nesmíme zapomenout ani na Janu, která starostlivě domluvila a zajistila dopravu pro nás i naše plechové miláčky.

Ještě jednou – díky!!! 

HN

Více fotek najdete na http://sumavskecesty.rajce.idnes.cz/Kolojizda_17.7._2016/ 

Sunday the 21st. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins