Stožec 23. – 25. 9. 2016

Vytisknout

Počet účastníků: 17 členů + 9 kamarádů

Počet ušlých km: pátek 9; sobota 27, neděle 18,5

Ten, kdo v pátek nemusel pracovat, využil příležitosti a odjel do Stožce již ráno. Při čekání na ostatní stihli krásnou procházku ke Stožecké kapli. Úkolem všech účastníků bylo přijet do 19.30 hod. (v tu dobu se podávala večeře vynikající kuchařky Marcelky), ne všichni to ale stihli. Pak už Jana nastínila sobotní vejšlap. Dlouho jsme se neviděli, tak se povídalo a povídalo.

 V sobotu, po brzké snídani, kdy Jana za nás všechny poblahopřála Daně k půlkulatým narozeninám, jsme vyrazili na naši plánovanou 27 km dlouhou túru. Čtyři dříve narozené účastnice zvolily vlastní, o něco kratší cestu, kótu Třístoličníku však pokořili také. Ostatní šli ze Stožce Oslí cestou přes Hučinu na Plešné jezero. Na jeho břehu nás přivítal „jezerní pán“ strážce NPŠ Luděk a zajímavě nám vyprávěl o samotném jezeře, bývalé rotě i nejvyšší hoře české části Šumavy. Proto jsme si vůbec nevšimli, že Dana s Vláďou sedí sami u jednoho stolu a připravují malé pohoštění pro všechny. Tak ještě jednou vše NEJ… a děkujeme.

Ještě pár fotek a musíme vyrazit dál úzkou cestou vzhůru k pomníku spisovatele A. Stiftera, na vyhlídku, odkud byl krásný výhled na celé jezero. Překvapivě shora vypadalo větší než dole z hráze. Chvilka oddechu a dál na vrchol Plechého (1378 m n. m.). Pak jsme pokračovali přes Rakouskou louku (1345 m n. m.) na Trojmezí a na doporučení po značené turistické trase po německé straně přes kamenná moře na Třístoličník (1311 m n. m.) Tuhle cestu šel asi každý poprvé a všichni byli nadšeni. Na Třístoličníku byla zasloužená pauza. Všichni ji využili k občerstvení v podobě kávy, zákusku nebo jiných tekutin. Ti zvídavější nebo zvědavější si vyšlápli nejen ke třem vytesaným stolicím, ale došli na vrchol ke kříži na nedalekém Hochsteinu (1332 m n. m.) a ke kapli biskupa J. Nepomuckého Neumanna. Pak už nás čekal „jen“ sestup po turistické trase (třístoličné cestě) do Nového Údolí, odkud nás dovezl vláček rovnou na večeři a po ní nás čekala náročná soutěž dvou družstev, při které se hádala hesla, jak jinak než o Šumavě.

V neděli se vstávalo o něco později, protože nás čekala pouze 12 km vycházka k Medvědímu kameni. Cestou jsme to vzali nábližkou a nakonec našlapali krásných 18,5 km. Oběd jsme ale stihli. Byl krásný den, nahlas ani nikdo neprotestoval. Opět jsme si užili krásný víkend, tentokrát ve vzdálenější části Šumavy.

Děkujeme za poutavé vyprávění a informace panu Luďku Švejdovi z Informační a strážní služby NP Šumava.

IM

20160923 stozec

Další fotky najdete po kliknutí tady

 

 

Sunday the 14th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins