ADVENTNÍ VEJŠLAP v neděli 27. 11. 2016

Vytisknout

Podhorskou povídací cestou podél Ostružné: decentní šestnáctikilometrový výlet v předvánočním čase nejen za Buškem,ale i za Tittlem a Werichem

Nemilkov – Velhartice – Kolinec

Bylo nás pět – na hlavním nádraží. Koupil jsem proto společnou jízdenku pro osm, aby nás z Nemilkova vyrazilo dvanáct. Počasí bylo nádherně listopadové, v řece Ostružné mezi jejím 24. a 14. kilometrem hodně vody a na cestě dostatek bláta. Zejména bláto vyvolávalo u některých velké nadšení, jelikož ze strání nemuseli chodit, nýbrž se mohli příjemně sklouznout. Když navíc byla louka dobře pohnojená, výsledek na světlých bundách byl dokonalý.

Přes Tvrdoslav k Rajskému mlýnu, a pak už po levém i pravém břehu kolem Nemilkova až k dominantě zdejšího kraje. Na hradě mlčenlivý komorník Karla IV. Bušek z Velhartic, pod hradem řezbář Karel Tittl promlouvající k nám o svém Velhartickém betlému, a po proudu trojici osobností doplnil herec Jan Werich, který se na nás možná díval zpoza okna své chalupy.

Vyběhli jsme na kopec. Mlha se na chvíli rozpustila a my viděli naši adventní řeku Ostružnou, která se táhla k Ujčínu a Kolinci, cíli našeho putování.

                           

Pavel Pašlík Škoula 

P. S. Těším se na setkání s Vámi a řekou Mží v neděli 1. ledna 2017. 

Více fotek najdete na našem Rajčeti.

 

Sunday the 21st. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins