Prodloužený pracovní víkend – Dobrá Voda 5. – 8. 5. 2017

Vytisknout

Sobota 6. 5. 2017 – den první:

Počet účastníků: 23

Ráno po společné snídani jsme se dle pokynů paní ředitelky Jany a vedoucího směny Pavla B. začali chystat na první pracovní den. Čekalo nás čištění přezimovací obůrky pro jeleny u Stodůlek. Navlékli jsme pracovní oděv a vydali se práci vstříc. Někteří jedinci pohrdli odvozem a vyrazili po svých, ale většina využila možnosti svézt se autem, protože tušila, že sil bude toho dne ještě potřeba. U obůrky už na nás čekal lesník, který nám vysvětlil, co bude našim úkolem v obůrce - sbírat velké větve a skládat je na hromady. S elánem pro nás typickým jsme se za veselého brebentění dali do práce a hromady rostly jedna báseň. Zároveň jsme se zabývali úvahami, co naší činnosti řeknou samotní jeleni. Zatímco dámská část výpravy měla dojem, že budou z čisté obůrky nadšeni, pánové vyslovili obavy, že to příliš neocení. Ve čtyři odpoledne už pomalu pracovní nadšení vyprchávalo, takže jsme se po skupinkách začali trousit zpět na Dobrou Vodu.

Večer se nesl ve znamení oslavy kulatých narozenin příznivce Šumavských cest Jaromíra. Po hlavním programu, který bravurně řídil Pavel B, jsme se věnovali jídlu, pití a zpěvu až do pozdních nočních hodin. 

 

Neděle 7. 5. 2017 – den druhý:

V devět ráno se nám podařilo rozdělit se na několik skupin a vyrazit stejně jako loni sbírat odpadky podél silnice Nová Hůrka – Gerlova Huť a Gerlova Huť - Rozvodí. Po loňském úspěchu (800 kg!) jsme byli zvědaví, jaké poklady letos najdeme, ale výsledek byl o dost hubenější, což nás mile překvapilo a velmi potěšilo Přesto ale skončilo v našich pytlích několik rarit, např. fén na vlasy, stará kamna nebo eternit. Stejně jako loni bylo nejvíce plechovek od Redbullu, krabiček od cigaret a kelímků od kávy Kolem oběda jsme byli se sběrem hotovi, takže místo povídání o “úlovcích“ v restauraci na Rovině jsme dali přednost odpolední vycházce cestou - necestou ke Křemelné. Zatímco dopoledne nám počasí přálo, odpoledne se přehnal Šumavou déšť, proto bylo po návratu co sušit. Přestože všichni trochu zmokli, nálada byla pořád skvělá, zvláště po výtečném guláši, který pro nás k večeři připravila Zdenička. Po jídle začali být někteří jedinci značně unaveni a zbytek večera se nesl spíše v komorním duchu.  

MK a JdK 

 

Pondělí 8. 5. 2017 - den třetí 

Počet členů:13 + 1 kamarád; počet ušlých km : cca 10 

Někteří účastníci museli odjet již v neděli, a tak závěrečný den věnovaný vejšlapu, absolvovala jen polovina. Muřka s Jaromírem vytvořili mini cykloskupinu. 

Vyjeli jsme ve třech autech na Staré Hutě, odtud pěšky na okruh. Nejdříve po silnici na bývalé Zhůří (kaplička Nejsvětější Trojice, památník Američanům, kříž Smíření), po modré cestou necestou kolem Hadího vrchu (1021 m n. m., nejvyšší bod trasy) přes přírodní rezervace Zhůřské hnízdiště, Zhůřská pláň, Kepelské mokřady - ty opravdu dostály svému jménu a někteří menší jedinci měli problém s jejich bezpečným zdoláváním.

V osadě Keply jsme se napřed z vlastních zásob posilnili na další cestu, a poté se napojili na Farmářskou naučnou stezku směrem na Kochánov. Minuli jsme umrlčí prkna z r. 1936 a 1939, nejstarší dochovaná, i když samozřejmě nově opravená. Protože naše rosničky stále hlásily hrozbu deště, rozhodlo vedení o zkrácení trasy, abychom došli alespoň se suchou hlavou (nohy byly mokré od překonávání mokřadů). Po chvíli chůze nezajímavým lesem jsme přišli na začátek slibovaného překvapení a zlatého hřebu vejšlapu - krásná, stará a hrozně dlouhá alej. Tady nám bylo navrženo, že by náš spolek mohl alej zvelebit.

Zhruba v polovině aleje je vyhlídka do údolí i za ně. Na informační tabuli je popis lokalit, které je odtud vidět, leč ve výhledu už trochu brání vzrostlá náletová vegetace. Odtud už jsme to měli jen kousek zpátky na start, kde na nás čekala auta, která nás dovezla zpět na Dobrou Vodu.

 

DK

Na fotky z prodlouženého víkendu se dostanete po kliknutí tady.

 

Saturday the 13th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins