Pouť a mše v Dobré Vodě 18. 6. 2017

Vytisknout

V neděli ráno se sešlo 12 členů našeho spolku na parkovišti v Prášilech. Odtud se vydali na Gsenget , aby přivítali poutníky z Německa. O něco dřív vyrazili Vláďa s Danou, ti jeli na kolech a připravili na přechodu uvítací „frťánky“ s becherovkou. Honza připravil transparenty už v sobotu, aby pak měl dostatek času na převlečení do podoby sv. Vintíře, aby doprovodil poutníky spolu s ostatními až do Prášil. Letos se totiž konala pouť již po pětadvacáté. A protože přálo i počasí, poutníků přišlo opravdu hodně. Po krátké pauze v Prášilech pokračovali až do Dobré Vody, kde se konala česko – německá mše. Všichni se pak po mši přišli posilnit do Domu sv. Vintíře. Podával se řízek s bramborovým salátem, dostatečným výběrem nápojů, kávy a zákusků. Na přípravě řízků a salátu se celé dopoledne podíleli další členové našeho spolku, nikdo nezahálel. Naše hostesky v obvyklém složení byly připraveny k obsluhování, které bylo při velkém počtu návštěvníků náročné, ale vše dopadlo na jedničku.

Po odjezdu poutníků ještě nezbytný úklid stolů a židlí a domytí veškerého nádobí. Zbýval jen návrat do všedního života.

V průběhu celého víkendu naše “úklidová“ šestičlenná četa pilně pracovala na odstraňování odpadků podél silnice z Roviny na Dobrou Vodu.

Všem zúčastněným, kteří přiložili ruku k dílu, patří velký dík.

IM

Sunday the 14th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins