Velikonoční vejšlap – 8. 4. 2017

Vytisknout

Počet účastníků – 17

Trasa: Kolinec- Hory Matky Boží -  Odolenka – Svatobor – Sušice

Počet km: 16

Letošní novinkou našeho programu byl první velikonoční vejšlap, který se konal týden před velikonočními svátky. Jelikož byl nazván velikonoční, několik lidí se domnívalo, že se vskutku jedná o velikonoční svátky a tudíž se nepřihlásili, jiní se chtěli zúčastnit až o velikonocích a na sraz nedorazili.

Sešli jsme se v 5.40 na plzeňském nádraží, ještě trochu ospalí, ale s dobrou náladou směr Svatobor. Hned po příjezdu do Kolince jsme obdivovali staré zvedací zařízení závor. Většina z nás pozorně na zařízení hleděla, ale vedoucí výpravy Pája Škoula dal příkaz k výstupu na SvatoborCesta byla celkem příjemná, až na kopec v závěru. Vystoupali jsme do výše 845 m n. m. Cestou jsme procházeli přes krásné vesničky Hory matky Boží, Svojšice, Odolenka – lázně.

Na Svatoboru jsme vyložili naše dobrůtky a s chutí jsme se na ně vrhli, neboť restaurace byla z důvodu oslavy „šedesátníka“ uzavřená a rozhledna též. Po pauze jsme se vydali stezkou, která byla vybudována z fondu Evropské unie zpět do Sušice. Tam byla naší zastávkou známá cukrárna, kde jsme se dosladili. Velmi neradi jsme se zvedli a šli podél krásné Otavy na nádraží a čekali na přijíždějící vlak směr Plzeň.

MO

Fotografie z vejšlapu najdete tady

Sunday the 14th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins