Velikonoční vejšlap 2018 - Za rozhledem po kraji z Chanovic

Vytisknout

Na Velikonoční vejšlap 24. 3. 2018 se vydalo 19 turistů už brzy ráno. Sraz na plzeňském nádraží byl totiž už před sedmou. 

Vlakem jsme dojeli do Jetenovic a vyrazili svižným pochodem směr Chanovice. Cestou jsme zjistili, že stejnou trasou už šel před námi hejtman Žižka a na zvláště pěkných kamenech odpočíval. My jsme to vzali přímo do Chanovic. 

Tam se nás ujala sympatická průvodkyně, ukázala nám školu na zámku - ta nás opravdu nadchla. Hned bychom si to jako žáci vyzkoušeli. Po prohlídce dalších prostor zámku jsme byli pozváni na kávu nebo čaj od pana starosty. Příjemně naladěni a plni sil jsme vylezli na chanovickou rozhlednu. Výhled byl díky počasí trochu omezený, ale i tak parádní. 

Slezli jsme dolů a vydali se směrem na Novou Ves a Defurovy Lažany. Kilometrů přibývalo, zásob ubývalo, a tak jsme byli rádi, že jsme nabrali směr nádraží Pačejov. 

Bonusem byla otevřená nádražní restaurace, kde jsme doplnili tekutiny i kalorie a pak jsme nasedli do vlaku na Plzeň. 

I když se slibované sluníčko celý den neukázalo, vejšlap se velmi vydařil. Díky perfektnímu vedení Pavla Pašlíka Škouly jsme nenaplnili předpokládané procento ztrát a dokonce jsme ani nezakufrovali.

HK 

Další fotky najdete po kliknutí tady

velik vejlap 2018

Sunday the 14th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins