Po stopách krále Šumavy (noc z 5. na 6. května)

Vytisknout

Trasa: Vimperk – Františkov – Sedmiskalí – Kvilda 

Počet účastníků: 10 členů + dva potomci členů 

Délka trasy: 35 km

Pro připomenutí dramatické minulosti naší země, která se výrazně dotkla právě Šumavy, jsme se rozhodli vyzkoušet cestu, kudy jeden z tzv. “Králů Šumavy“ Franz Kilián Nowotny vodil lidi na cestě za svobodou. Jdeme tmou v pravidelných třičtvrtě hodinových intervalech s desetiminutovou pauzou. Všichni to zvládají skvěle, jen Kamil usnul za pochodu a Hance se začala potit buchta, na což hned tak někdo nezapomeneJ

Obcházíme Chalupskou slať, překonáváme hřeben a u Františkova se zastavujeme na místě, kde byl Kilián těžce raněn, a kde dnes najdeme pomníček věnovaný převaděčům. Od Teplé Vltavy cesta opět poměrně prudce stoupá vzhůru a vede nás na nejvyšší bod našeho pochodu až k hranici na Sedmiskalí, kde jsme po páté hodině. Začíná svítat a teplota stále klesá. 

Na Kvildu docházíme na sedmou hodinu a vítá nás teplota lehce pod nulou. V pekárně na nás byli připraveni a bylo to nejlepší přivítání, jaké si po nočním 35 kilometrovém pochodu dovede kdo představit. Někdo musel porci kafe zdvojnásobit, aby si je padající hlavou nevylil, ale jinak nutno napsat, že všichni túru zvládli bez jakýchkoliv komplikací. Odvoz dorazil právě včas a měkké sedačky ve vlaku konečně umožnily dát alespoň malou šanci. 

Pochod jsme všichni dali, ale představa, že to šli lidé úplně potmě (my jsme si mohli svítit čelovkami), na pokraji zoufalství (my jsme byli zoufaJlí pouze při pomyšlení, že by na nás v Kvildě nečekala teplá snídaně), s nevhodným vybavením pro lesní terén (my měli všichni – krom jednoho zoufalce – pevné pohory) a často i s malými dětmi (u nás bylo nejmladšímu 19 let), v nás zanechala poměrně hluboký prožitek. 

Věříme, že takovouto noční trasu budou lidi procházet vždy jen pro své potěšení a ne proto, že by byli nuceni svou zemi opouštět! 

PB

Pro všechny fotky z Vejšlapu klikněte tady

Sunday the 14th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins