Brigáda Stodůlky 7. - 8. 9. 2018

Vytisknout
Počet účastníků: 12 členů + 2 kamarádi

Druhý zářijový víkend patřil další brigádě na bývalých Stodůlkách.

Celkem 14 účastníků, převážně členů Šumavských cest, se sešlo, aby pod vedením Pavla B. připravili k dalším úpravám plochu, na níž má v budoucnu vzniknout pietní místo připomínající bývalou králováckou rychtu Stodůlky. A to především v podobě zvýraznění obvodového zdiva kaple Sv. Šebestiána.

Brigáda probíhala tak, že jsme za krásného slunečného počasí nejprve s pomocí srpů a motorových kos odtravnili území, abychom následně mohli krumpáči a lopatami odhalit celé základy bývalé kaple. Čelní hranu kaple jsme našli již při průzkumu místa před dvěma roky. Při každém větším vykopaném kameni jsme zažívali vzrušení z možného objevení dalších základů. S ohledem na minulost a způsob, jakým byla kaple a celá obec komunisty zničena, to bylo velmi náročné. Proto jsme často nad kameny debatovali a porovnávali terén s nákresy a dobovými fotkami, které jsme měli k dispozici.

Petr s Pavlem a Zdeňkem místo nivelačním přístrojem geodeticky zaměřili. Pak jsme kolíky a páskou vyznačili místo, které bude upraveno za pomoci menšího bagru, který nám snad poskytne starosta Prášil. Označili jsme stromy, které by měly být odstraněny.

Na závěr jsme ještě kolíky vytyčili místo pro uložení odtokové roury v odvodňovacím příkopu pro budoucí cestu k pietnímu místu. Na závěr jsme všichni ochutnali naprosto jedinečný borůvkový koláč, který se podával s kávou či čajem ve „franšízové kavárně Ivči M.“.

 

Bára a Petr Š.

 

Saturday the 13th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins