Relaxační pobyt v konopných lázních Volary 11. - 14. 4. 2019

Vytisknout

Volary, hotel Bobík

I letos jsme pokračovali v tradici. Skupina členů a příznivců spolku Šumavské cesty opět strávila prodloužený relaxační víkend v konopných lázních ve Volarech.
Volný čas mezi procedurami jsme trávili dle svého zájmu. Někdo výletem do Prachatic, jiný toulkami šumavskou přírodou v blízkém či vzdálenějším okolí Volar, plaváním v zrekonstruovaném bazénu nebo prostě odpočinkem.

Naše skupinka se již cestou z Plzně do Volar zastavila před Vimperkem v obci Štítkov. Odtud jsme krátkou procházkou došly na kopec s rozhlednou Svatá Maří.
V dalších dnech jsme podnikli procházku v okolí Volar, při které jsme si prohlédli nově vybudovaný posed v korunách stromů, tzv. Treehouse. Ten si mohou pronajmout  zájemci o pobyt v samotě šumavské přírody. Dále jsme se vydaly na celodenní výšlap z Kubovy Hutě přes Boubín, kde místy ještě ležel sníh, do Lenory. Během trasy jsme potkávaly účastníky extrémního dálkového pochodu. Jeho smyslem je připomenutí a uctění památky žen a dívek, které zahynuly na sklonku druhé světové války během jednoho z tzv. pochodů smrti. Pochovány jsou na Židovském hřbitově ve Volarech.

Procedury v hotelu Bobík byly velmi příjemné, personál jako vždy ochotný a jídlo výborné. Letošní pobyt se opět povedl.


Přestože nejsem členkou Šumavských cest, jsem ráda, že mne berou sebou a umožňují mi zúčastnit se jejich akcí. Už teď se těším na příští rok.

OL

 

Sunday the 14th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins