Kolopěškování 8. 5. 2019

Vytisknout

Počet účastníků: 14 členů + 9 přátel + 23 koloběžek

Trasa: cca 25 km (Špičácké sedlo – sjezdovka pod Pancířem – přístřešek Nad Silnicí – Tomášův Dvůr - kaplička na Jižní Stráni – Zelená Lhota – kaple sv. Jana – Dešenice – Nýrsko)

Ve středu ráno na státní svátek jsme se vypravili vlakem z Plzně na Špičák. Po cestě studujeme trasu v mapách a ti z nás, pro které je to premiéra, se nechávají poučit o technice jízdy a hlavně brzdění. Vzhledem k výluce jsme z Nýrska pokračovali autobusem, který nás vysadil přímo ve Špičáckém sedle, kde už na nás čekal Vláďa Klíma i s připravenými koloběžkami. Po malé chvilce vyzkoušení koloběžek vyrážíme.

Cesta ze Špičáckého sedla mírně stoupá. Ze začátku to jde docela snadno i začátečníkům, kteří jsou na koloběžkách prvně. Po chvíli ale někteří začínají ztrácet dech a při větším stoupání opouští koloběžku a raději ji vedou. Naštěstí to netrvá dlouho a u sjezdovky z Pancíře děláme první zastávku, abychom se všichni udrželi pohromadě.

Chvíli po tom, co jsme se opět rozjeli, cesta začíná klesat. Sláva. Teď teprve začíná ten pravý požitek z jízdy na koloběžce. Občasné výmoly a drobnější kameny nás nemohou rozházet. Děláme další zastávku na občerstvení a za chvíli frčíme dál až na rozcestí Tomášův Dvůr, kousek od Bečvářova srubu. Tady se chvíli kocháme výhledem na Ostrý a údolí Úhlavy. Další cesta nás vede přes louku a lesní kamenitou cestou sjíždíme na silničku vedoucí ke kapličce na Jižní Stráni. Zde dochází k prvnímu defektu a Vláďa se obětavě vrací na pomoc. U kapličky opět odpočíváme a užíváme si nádherného skoro letního počasí a výhledů na Šumavu. Pak už cesta rychle ubíhá až do Zelené Lhoty k Restauraci Zach, kde si na terase s výhledem na vodní nádrž Nýrsko dáváme oběd.

Po siestě se vydáváme znovu na cestu směr Dešenice se zastávkou u kaple sv. Jana. V Dešenicích Vláďa zařídil prohlídku tvrze s muzejní expozicí pivovarnictví a zajímavými interiéry. Po prohlídce, která se malinko protáhla, zjistil Pavel Š., že má napínáček v kole, a tak musel nastoupit tým mechaniků, aby zajistil výměnu duše. Tím jsme se dostali do značného časového skluzu a plánovanou trasu místo v Janovicích nad Úhlavou jsme zakončili již v Nýrsku. Ale mělo to výhodu. Vlak byl již přistaven, a tak jsme se mohli pohodlně usadit. Také jsme si při té příležitosti doplnili slovní zásobu. Vlastík nás poučil, že pokud si chceme v kupé vyvětrat, musíme nejdříve zmáčknout ten „piclík“ a pak otevřít okno.

Na závěr ještě jednou děkuji Vláďovi za skvělé zajištění akce a všem účastníkům za absolvování akce bez ztráty kytičky. Tak zase příště.

Koloběžky zapůjčila Půjčovna sportovních potřeb Sport COOLNA – paní Květa Loosová. Děkujeme. 

PL

 

 

Saturday the 13th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins