Brigáda na Stodůlkách 16. - 18. 8. 2019

Vytisknout

Počet účastníků: 8 členů

Po roce se opět dostáváme k práci na Stodůlkách. Opět se naším stěžejním pracovním nástrojem stává krumpáč a lopata a opět se hrneme (no dobrá, tak se chystáme) na kopání sond. Tentokrát však nejdeme úplně naslepo. Na pozemku byl proveden geofyzikální průzkum, který byl ještě porovnáván se zeměměřičským archivem.

Dvě party se chápou svých nástrojů a každá jde kutat svoji jamku. Jedna se tvoří na předpokládané kratší straně kaple a druhá na té delší. U té kratší se zahrabeme do hloubky něco přes metr a navíc nám společnost dělá pozůstatek vojenské činnosti, jakási orezlá roura zarvaná do země. Na tomto místě se nám skutečně daří najít shluk větších kamenů, které by měly znamenat potvrzení jedné ze zdí kaple.

U druhé sondy to tak jednoznačné není, protože tam se zahrabáváme pořád do větší a větší hloubky.

Geofyzikální průzkum nám s překvapením ukázal, že kaple stávala o několik metrů stranou, než jsme se původně domnívali. Bude třeba projekt stranově převrátit.

Zdeněk s Petrem ještě provedli vyměření stoupání svahu a určení nuly, od které se bude odvíjet následné bagrování. Teď nás však čeká jednání s archeology a pyrotechniky (dostali jsme se mimo vyčištěný prostor), abychom v práci mohli pokračovat.

Zmoženi celodenním kopáním se odebíráme každý jiným směrem k noclehu. Čtyři nadšenci, kteří spí v Hartmanicích, vyráží druhý den na kola. Počasí nám přeje a cesta vede Pekelským údolím kolem Busilu až na bývalou Starou Huť. Zde se javorovou alejí obracíme a přes Těšov míříme do Petrovic. V Petrovicích jeden slabší člen simuluje poruchu kola a vrací se do Hartmanic. Zbytek výpravy pokračuje podle plánu a objíždí Svatobor a podél Otavy se vrací na základnu.

PB

Sunday the 14th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins