Páté Šumavské štrúdlování a mše 5. 10. 2019

Vytisknout

V sobotu 5. 10. 2019 proběhl již 5. ročník soutěže o nejchutnější šumavský štrúdl.

V Domě sv. Vintíře v Dobré Vodě u Hartmanic se sešlo celkem 26 lákavě vypadajících a vonících štrúdlů. Porota ve složení Lukáš Milota, Renata Švarcová a Zdeněk Vejvančický po pečlivém zkoumání vzorků vybrala ten, který ji chutnal nejvíce. Byl to štrúdl paní Bártové z Litvínova. Blahopřejeme. Vítězka získala vyhlídkový let nad Šumavou od Amitia-lety, dárkový set koření od Antonína, čerstvě umletou kávu z Rösta kafé a další dárky od našich tradičních i nových podporovatelů.

Oceněno bylo celkem 5 soutěžních štrúdlů.

Deštivé sobotní odpoledne zpříjemnili soutěžícím i návštěvníkům improvizované kavárničky U Vintíře mladí hudebníci ze ZUŠ v Sušici. Jejich vynikající vystoupení v kostele sv. Vintíře sklidilo obrovské uznání. A mnozí návštěvníci ještě při ochutnávání štrúdlu a popíjení kávy nešetřili chválou na adresu mladých umělců.

Recept vítězného štrúdlu potvrzuje rčení, že méně je někdy více. Ovšem s minimem ingrediencí je třeba zacházet velmi opatrně, aby výsledná chuť byla harmonická.

Recept vítězného štrúdlu: na běžné listové těsto dáme strouhaná jablka, která se promíchají se skořicí a  krystalovým cukrem, pak se přidají vlašské ořechy drcené nahrubo. Zabalíme jako  roládu  a potřeme rozšlehaným vejcem. Pečeme 20 min. na 180 stupňů. 

Všem soutěžícím, hudebníkům, podporovatelům, návštěvníkům i porotcům děkujeme za pěkné společně strávené sobotní odpoledne a těšíme se, že se zase za rok se všemi setkáme na 6. ročníku Šumavského štrúdlování.

V neděli 6. 10. jsme se podíleli na obsluhování poutníků na tradiční německo – české mši. 

AT

Sunday the 14th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins