Kam kráčí NP Šumava aneb nová zonace - 21. 3. 2019

Vytisknout

Těsně před projednáváním nové zonace v Radě NP Šumava pozval spolek Šumavské cesty ředitele parku Mgr. Pavla Hubeného na besedu do Plzně.

Tentokrát jsme zvolili aulu gymnázia na Mikulášském náměstí. Aula vypadá skvěle a je vybavena velkým plátnem a zabudovaným projektorem. To vše je moc fajn, ale pokud na nás ředitel školy zapomene, máme jediné štěstí, že máme ve svých řadách učitelku (Alici), která vše nakonec vyřídí a přednášku po organizační stránce zachrání.

Jelikož Mgr. Pavel Hubený musel nečekaně odjet na jednání s hejtmankou Jihočeského kraje, zahájil přednášku tiskový mluvčí NPŠ J. Dvořák. Ředitel dorazil cca po půl hodině a přednášku dotáhl až do konce, byť jeho zdraví - díky šňůře na sebe navazujících jednání ohledně nové zonace - nebylo v úplně nejlepší kondici.

Ukázalo se, že takové přednášky jsou velmi zapotřebí, protože většina lidí vůbec netušila, že zóny NP neurčují, zda je možné na tato místa vstupovat či nikoliv. Bohužel tyto přednášky bývají často jedinými zdroji informací pro lidi, kteří se danou tematikou detailně nezabývají. Informace v médiích jsou zpravidla velmi zhuštěné a heslovité, což často vede k různým dezinformacím.

Popřejme tedy NP, aby nová zonace prošla nejen Radou NP Šumava, ale aby ji schválilo i ministerstvo a přineslo tak na Šumavu 15 let klidu.

PB

Sunday the 14th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins