Zimní vejšlap na sněžnicích 8. 2. 2020

Vytisknout

Počet účastníku: 8 + 3 členů + průvodce

Počet ušlých km: cca 22

Trasa:

Prášily – hraniční přechod Gsenget – Rindlschachten - Albertschachten- Grosser Falkenstein (vrchol = nejvýše dosažený bod 1315 m n. m) - hraniční přechod Ferdinandovo údolí – Debrník – Železná Ruda. 

Z původně přihlášených 16 účastníků nás nakonec zbylo 8. Spolu s námi jely (vlakem a autobusem) do Prášil i 3 „pěšačky“, které se od nás na startu cesty oddělily a udělaly si samostatný výlet do Dobré Vody. 

Sněhová situace v posledních dnech nic pěkného neslibovala, proto jsme byli příjemně překvapeni, když jsme mohli sněžnice nazout prakticky hned v Prášilech.  Pomohla nám tak sněhová přeháňka v předcházejícím týdnu. Nedostatek sněhu nám vynahrazovalo sluníčko na modré obloze, počasí se opravdu vyvedlo. 

Pohoda, smích a obvyklé vtípky nás provázely cestou na vrchol Falkensteinu. Nezvyklý druh pohybu napovídal, že druhý den budeme vědět i o těch svalech, které po chůzi běžně nebolí. Horská chata na vrcholu, která je nově a citlivě postavena, nám poskytla chvilku na odpočinek, při kterém pivo „bodlo“ a česnečka byla výborná. Výhled od vrcholového kříže ukázal nejen skoro jarní, zelené podhůří, ale i siluetu vzdáleného alpského masivu s vrcholem Watzmannu. 

Cestu z vrcholu jsme zvolili už jen „po botách“, na druhou půlku cesty jsme sněžnice připevnili na batůžky.  Po závěrečném kafíčku a dortíku v Železné Rudě nás čekala už jen cesta večerním vlakem do Plzně.  

HP

Pro další fotky klikněte tady

 

 

Sunday the 14th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins