Šumavské cyklotoulky aneb cestou za památnými stromy 25. 7. 2020

Vytisknout

Počet účastníků 12 – 14 

Trasa 51 km: Horská Kvilda – Michalov – Chalupy – Šebestov – Úbislav – Benešova Hora – Rohanov – Biskup – Nahořánky – Strašín - Nezdice na Šumavě – Záluží - Sušice 

Po roční pauze vyrážíme opět na Šumavu na kola a zkoušíme dopravu cyklobusem, protože představa, že v Plzni kola naložíme a vykládáme až na místě určení, je lákavá. 

Že tento způsob přepravy nebude bez komplikací, se ukázalo ještě před odjezdem, protože autobus dorazil bez pomocníka na montáž kol do stojanů. Sám řidič byl pouze brigádník, ale maximálně se snažil, aby vše proběhlo co nejlépe. To, že jsme vyrazili s půlhodinovým zpožděním, byl nakonec ještě dobrý výsledek. Cesta přes dvě a půl hodiny byla poměrně náročná, takže s úlevou se na Horské Kvildě vítáme s Muřkou a Jaromírem. Vezmeme-li v úvahu demontáž kol ze stojanů a pomalejší rozjezd, pak nepřekvapí hodinové zpoždění už na startu. 

Do obědové pauzy jsme stihli ještě tři památné stromy včetně největšího smrku mezi památnými stromy v Jihočeském kraji. Jaromír se k nám během cesty připojoval a pak zase odpojoval a auto přibližoval, aby bylo Muřce na dostřel. 

V Rohanově jsme se zastavili na jedno rychlé pivko, ale začínalo být jasné, že cyklobus před půl pátou ze Sušice nestihneme. Nad Nezdicemi nás čekal sice poslední velký tahák, ale o to víc byl výživný. Když jsme ho vystoupali, těšili jsme se na velký sjezd, ale ten pořád nepřicházel. Dočkali jsme se až kus cesty za Zálužím a pak jsme fičeli až do Sušice. Na nádraží jsme díky zpoždění čekali cca půl hodinu, a pak nás nabral poslední možný spoj. I když našich 12 kol bylo na lokálku poměrně dost, zvládla se cesta do Plzně již bez dramatičtějších okamžiků.

 PB

 

Sunday the 14th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins