Vánoční koncert 3. 12. 2021

Vytisknout

V pátek 3. 12. 2021 se konal v souladu s plánem činnosti vánoční koncert Šumavských cest, který jsme podle nové koncepce přesunuli z Dobré Vody do Plzně, do místa opět sakrálního – do kostela U Ježíška. Řada tradičních vánočních koncertů byla bohužel přerušena nemilou pandemií Covidu 19. Tento koncert byl prvním po vynucené přestávce a uvidíme, jak a kde budeme v této tradici pokračovat.

Jana Kolářová zabezpečila jako vždy vzorně a pečlivě shromáždění a dopravu logistických propriet na místo vlastním vozem, ty musely kromě jiného obsahovat i náležitosti související s předepsanými protiepidemiologickými opatřeními. Na vlastním zajištění kostela pro vystoupení má lví podíl Hanka Šiková. Kostelík U Ježíška je moc pěkný a zajímavý, relativně nedávno zrekonstruovaný ze značně neutěšeného stavu, v jakém si jej většina z nás asi pamatuje. Většina z nás tam byla poprvé. Protože venku mrzlo, všichni jsme přivítali, že vnitřní prostor byl vytopen na příjemných 10 stupňů. Na zajištění organizace koncertu se podílela hojná skupina členů, kteří si mohli v termínu koncertu udělat čas. Na potřebné činnosti nás bylo dost, celkový počet účastníků koncertu také nebyl vysoký - asi 40 osob.

Zpíval nám kvartet mladých dam s uměleckým jménem „Tutti Voci“, na repertoáru měly směs docela širokého záběru – písně vánoční, duchovní i koledy, ze slavných filmů, tradicionály, spirituály i jiné; zamlada, kdy byl rozlet omezenější, bychom řekli „Od Šumavy k Tatrám“, dnes bych asi použil „Od Uralu k Andám“. Děvčata zpívala pěkně, čistě a hlasitě, kostel má také skvělou akustiku.

Koncert měl báječnou atmosféru, která postupně gradovala, závěrečné koledy jsme zpívali skoro všichni. Když jsme se rozcházeli - bylo právě rovných 20:00 - tak nám manžel paní Kozákové, „kostelničky“ kostela U Ježíška, zazvonil na kostelní zvon, který je asi nejstarším z kostelních zvonů v Plzni.

 

JB

Saturday the 13th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins