Vejšlap Klenová

Vytisknout

Vejšlap Klenová 27. 5. 2023

 Na prohlídku hradu a zámku jsme měli dost času, takže jsme s příjemným panem průvodcem prošli zámecké interiéry, nakoukli do galerie moderního umění a hlavně jsme si užili dosyta nádherných výhledů z hradní věže. Kulturní část vejšlapu jsme zakončili v zámecké restauraci u bramboračky s pivem a vyrazili vstříc dalším turistickým zážitkům.

Cesta vedla značenými i neznačenými cestami přes Rovnou, Opálku a Blata do Petrovic. Několikrát jsme si užili adrenalinu při hledání původně značené trasy, na které pár značek zmizelo zřejmě kvůli těžbě dřeva. Ještě že existují mobily s navigací!

Dalším zpestřením, se kterým jsme nepočítali, byla část trasy shodná s cyklistickým závodem Král Šumavy. Museli jsme dávat dobrý pozor, abychom se závodníkům nepřipletli do cesty. Někteří na naše povzbuzování reagovali úsměvem, sem tam jsme měli pocit, že nás nevnímají, ale nikdo nás neposlal k šípku ani jinam.

Do Petrovic jsme dorazili s půlhodinovým předstihem, dojedli poslední zásoby a začali se těšit na to, až si ve vlaku sedneme. Původně plánovaný patnáctikilometrový výlet se nám díky neznačenému terénu zhruba o kilometr protáhl, ale všechno klaplo k naprosté spokojenosti všech zúčastněných.

Saturday the 13th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins