Běžky nebo pěšky - Modrava

Vytisknout

Běžky nebo pěšky 5. - 7. 1. 2024

Název akce byl opravdu výstižný – do poslední chvíle jsme váhali, jestli budeme mít víkend na běžkách nebo bez nich. Ve čtvrtek jsme po zprávách o počasí rozhodli, že bude víkend pěší. Pouze Boušovi se nenechali zastrašit počasím a běžky si dovezli.

  1. s sešlo celkem 13 členů ŠC. Někteří dorazili autem, někteří vlakem, někteří od vlaku na běžkách a někteří si cestou do Arniky udělali ještě výšlap.

Večer jsme při posezení v Arnice poprvé ochutnali výbornou místní kuchyni. Po večeři jsme se trochu prošli, cílem byl hotel Modrava, kde jsme domluvili na sobotní večer saunu.

  1. lo, sněžilo i pršelo dohromady, ale nás to neodradilo. Směrem na Rokytu jsme se zastavili u opraveného Hradlového mostu Rechle a dál jsme směřovali kolem Vchynicko - tetovského kanáluhotelu Antýgl. Potom jsme pokračovali po modré turistické značce okolo Hamerského potoka. Pohled na nebývale velké množství vody, která se s hukotem valila po kamenech, byl úchvatný.

Došli jsme do hotelu Rankl, kde jsme se občerstvili a přes Horskou Kvildu a Filipovu Huť jsme už směřovali zpět k našemu útulnému domovskému penzionu.

Večeře byla opět skvělá a po ní jsme v malé skupince šli do hotelu Modrava, využít jejich saunu. Večer jsme se všichni sešli, zhodnotili den a domluvili se na ten další.

  1. dherně nasněžilo, oba běžkaři nebyliudržení a hned po snídani vyrazili. Druhá parta z Modravy zamířila na Rybárnu, Tříjezerní slať, na Javoří Pilu a zpět podle Roklanského potoka na Rybárnu a do Arniky. Tam poobědvali a odjeli směr Plzeň. A třetí parta, protože je tlačil čas, si udělala jen menší okruh k Rybárně a bez oběda vyrazila také na Plzeň.

I když nám v pátek a v sobotu počasí moc nepřálo, nádherně zasněžená nedělní Šumava nám to vynahradila. Bonusem byl i velmi příjemný penzion.

Akce běžky - pěšky se nám opravdu vydařila.

HK

Sunday the 14th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins