Sjezd Pancíře (29. 12. 2013)

Vytisknout

Počet účastníků: 9 členů o. s. (z toho 4 děti) + 2 kamarádi

Dva dny před koncem roku 2013 jsme se vydali vláčkem z Plzně do Železné Rudy.Cesta vlakem ubíhala rychle, bylo dost proviantu a málo lidí ke konzumaci. Sníh nebyl nikde, a tak bylo trochu smutno. Okolo deváté jsme již byli v Rudě a šlapali po sjezdovce na Belveder. Pod Belvíkem nám Janina položila otázky a někteří již skoro leželi. Vyhrávaly děti, věděly skoro vše. Naše cesta vedla kolem Belvederu na Hofmanky, tady bylo místy trošičku sněhánků. Okolo 10:40 jsme se malinko kochali z Hofmanek, nebylo nic vidět. Zato byly zase záludné otázky a o to vtipnější odpovědi.

Na Vaisově louce na nás čekali Dana a Vláďa Klímovi a šli jsme na polívku na pokoj 416. To vám byla paráda, všem nám udělala gulášovka od Dany a Vládi dobře v bříšku. Prostě jsme si medili. Velký dík našim hostitelům. Po této lahůdce jsme se odebrali na Vaisovu louku a čekali na první lyžníky.Letos to měli zajímavé, kus jeli po sněhu, kus lyže nesli a potom zase jeli na sněhu. Asi patnáct minut po poledni přicházejí první, mezi nimi Emil Kinzl. V půl jedné jede již první a za ním další a další. Nebylo to ono jako loni, ale sranda byla a lyžníci v dobovém oblečení a na dobových lyžích to zvládli super. 

Naše skupinka se vydala nahoru pod Pancíř k pramenům Úhlavy. U původního pramene, který vyschl, byly zase otázky a zase odměny, jenom někteří zase nic. Od původního pramene jsme sešli k novému, napili se z Úhlavy, až nás bolely hlavy a šli dál směrem k Hojsově Stráži. Ještě jsme viděli dvě studánky. Před třetí odpolední jsme se nacházeli u zámečku u Hojsovky. Vidina dalšího jídla nás hnala na Vyhlídku. Tady to bylo taky super, nacpali jsme se a potom se šourali do Hamrů na vlak. Šestnáct minut po páté jsme odjížděli v novém vagónu a moc se nám tam líbilo, to je jiné cestování. 

A to byl náš poslední výlet v tomto roce. Tak ahoj v příštím 2014.

VV

Fotky najdete na Rajčeti Šumavských cest http://sumavskecesty.rajce.idnes.cz/Sjezd_Pancire_29._12._2013/ 

 

Sunday the 14th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins