Šumavské kolopěškování (26. 4. 2014)

Vytisknout

Počet účastníků: 13 členů + 10 kamarádů a jeden hošík 

Trasa: Hofmanky – Nový Brunst – Gerlova Huť – Zámecký les -  Debrník – Železná Ruda

Ujeté km: cca 15

Jelikož šumavské cesty zdoláváme nejen pěšky, ale hledáme stále netradiční formy přesunu, poznali jsme už ledacos. Po kolech, lyžích, lodích a sněžnicích jsme tentokrát zvolili speciální dopravní prostředek -  koloběžku.

Tradičně jsme pro přepravu na Šumavu zvolili vlak. Vystoupili jsme na Špičáku a šli jsme přes Kaskády na Hofmanky, kde jsme si tento ďábelský vynález převzali.  Někteří z nás na něj hleděli s patřičnou nedůvěrou. Dokonce jeden nejmenovaný člen výpravy, jehož nedůvěra dosáhla maxima již v Plzni, prohlásil, že na to nevleze a dovezl si raději vlastní kolo.

No nic, couvnout se už nedalo. Vyrážíme tedy z prvního kopce, aniž bychom tušili, zda se v tomto složení ještě někdy sejdeme. A sešli! Mnozí z nás sice pochopili, že jednu nohu mají tak trochu na ozdobu. Našli se ale i mistři, kteří na kolobrndě předváděli i holubičku.

I přes dvě poctivé zastávky se peloton značně roztrhal. Dojezd do Železné Rudy byl však společný. Po prvotní nedůvěře přijeli všichni plni nadšení, optimismu a euforie.

A jak dopadl chytrolín na kole? Ani se neptejte. Dvě píchlé duše možná stačily na to, aby příště nepohrdl výše zmíněným zázrakem technického pokroku mezi přibližovadly.

Takže? Na podzim znovu a tentokrát ze Špičáku do Nýrska.

JB

 

Na fotky se můžete podívat na http://sumavskecesty.rajce.idnes.cz/Ani_pesky%2C_ani_na_kole_-_sumavske_kolopeskovani_26.4.2014/ 

 

Sunday the 14th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins