Brigáda (20. - 22. 6. 2014)

Vytisknout

Počet účastníků: 10 členů + 3 kamarádi + 2 děti

Během pátečního večera jsme se opět sešli na Dobré Vodě. Trochu jsme poseděli, poklábosili a popili a od Jany se dozvěděli trasu sobotního vejšlapu.

Sobota 21. 6.

Trasa: Dobrá Voda – Hartmanice - Palvínov - Švédské hroby -  Mouřenec - Annín - Sušice  18 km

Pokračovali jsme dále do Palvínova a prošli kolem tamního zámku. Obdivovali jsme krásné staré stromy. Naše další cesta vedla okolo Švédských hrobů na Mouřenín. Tam už na nás čekala pí. Pekárková, která nám velmi poutavě povídala o kostelu a v něm objevených freskách. Nakonec jsme si prohlédli i místní kostnici a krásně upravený hřbitov. Odtud jsme seběhli do Annína, kde jsme v místním penzionu snědli vlastní sváču a dali siteplý groček nebo kávičku. V kostele se do nás totiž dala zima. A pak už jsme si to zamířili do Sušice. Minuli jsme i dle Táni „zimák na plavky“ (nové pojmenování krytého bazénu -pozn. red.) Koupání si schováme na někdy jindy. V Sušici jsme prošli přes náměstí a zašli do Café L´amour. Seděli jsme na terase, každý si vybral nějaký dortík a kafíčko. Bylo tu krásné posezení nebo spíš poležení na „nábytku“ z palet doplněné množstvím polštářů. Některé hosty leženíčko „píchalo“, tak se sebrali a šli se ještě projít ke kapli Anděla strážce. Asi se málo prošli. Po příchodu nahoru se ukázalo, že je otevřeno. Hned toho využili a vše si prohlédli. Byl to krásný zážitek.

Pak následovala cesta autobusem zpět do Dobré Vody. A tam už nás čekal závěr dne. Grilování!!! Toho se ochotně ujal Jaromír. Celou dobu hlídal a obracel masíčko, sýr i zeleninku. Jana udělala vynikající 3 omáčky, Muřka přivezla křen, který rád nastrouhal Pašlík. A zase se povídalo….

 

Neděle 22.6.

Trasa: Dobrá Voda – Pustina – U Malého Babylonu – Velký Babylon – určená paseka pracovníky NP a zpět (po práci)

Neděle pro nás nebyla od slova nedělat, naopak - byla pracovní! Dokonce jsme se těšili. Šli jsme střihat maliní pro jeleny. Už v pátek Janě lesník ukázal paseku za Velkým Babylonem. Naším úkolem bylo vystřihat maliní a ostatní náletové byliny a dřeviny a při tom nepoškodit vysazené jedličky. Maliní jsme pak svazovali do otýpek a odnášeli k cestě, odkud pak byly lesníky odvezeny k sušení.

Dobrá nálada nás neopouštěla ani poté, co jsme zjistili, že to nebude až taková sranda. Připadali jsme si jako princ v pohádce O Šípkové Růžence. V poledne jsme měli vytvořený už pěkný průsek. Následoval krátký odpočinek a dobití energie v podobě svačinky vlastní výroby. Čtyři členky spolku se pak rozloučily a odešly zpět na Dobrou Vodu, kde pomáhaly v kuchyni při obsluhování poutníků. Zbytek výpravy dokončil práci, prosekali se přes paseku až do vysokého lesa a vrátili se zpět na Dobrou Vodu. 

Krásně strávený víkend na Šumavě byl opět za námi a my se vraceli do Plzně s dobrým pocitem. Tak ať jelenům v zimě chutná!

IM

Fotky najdete na Rajčeti http://sumavskecesty.rajce.idnes.cz/Dobra_Voda_-_brigada_20.-22..6.2014/ 

Sunday the 14th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins