Varhanní koncert a brigáda na Dobré Vodě

Vytisknout

Varhanní koncert 12. 9. 2014

Je pátek odpoledne a scházíme se opět na Dobré Vodě. Dnes večer se zde v kostele sv. Vintíře koná varhanní koncert. Pořádá ho opět náš spolek jako součást akce pro navrácení varhan do tohoto kostela.

Vše potřebné je již připraveno a všichni už netrpělivě vyhlížíme dnešní protagonisty i první návštěvníky. Na varhany přijede zahrát i v Evropě známý varhaník Adam Viktora, během večera zazpívá sopranistka Gabriela Eibenová.

Návštěvníci se už scházejí, přicházejí i lidé, kteří si nestačili nebo nemohli zakoupit vstupenky předem. Přijíždějí i ze sousedního Bavorska, což nám dělá velkou radost.

Po úvodních slovech J. Kolářové a P. Bečváře se rozeznívají líbezné tóny varhan. Jen plné osvětlení kostela trochu ruší příjemně navozenou atmosféru. Požádáme tedy o zhasnutí osvětlení a …..po chvilce varhany vyluzují divné tóny a varhanní virtuos s úsměvem na rtech oznamuje, že bez elektrické energie to nepůjde. Vmžiku je vše napraveno. A opět zaznívají překrásné skladby ze 16. – 18. století. Úžasná akustika kostela je umocněna úchvatným sopránem G. Eibenové. 

 

Čas ubíhá rychleji, než by přítomní chtěli, a je tu závěr koncertu. Každý je vtažen do světa hudebních děl starých mistrů. Dokladem toho je dlouhotrvající aplaus vestoje. Po několikerém poděkování následuje přídavek. Nikomu se po tak úžasném zážitku nechce odejít.  Všem přítomným budou dnešní nádherné skladby ještě dlouho doznívat v myslích.

PŠ, IM

Brigáda 13. 9. 2014

Ráno se probouzíme do bílé tmy. V průběhu snídaně začíná ještě pršet. Všichni jsme zklamáni, práce v lese je ohrožena a my se na ni všichni těšili. Odchod posouváme na později. I přes nepřízeň počasí se nevzdáváme. V lese je sice vše mokré, ale už neprší a my se na variantu nevlídného počasí dobře vybavili. Náš úkol je jasný. Najít mladé stromky a asi ¾ m kolem nich vystříhat maliní a ostatní náletové rostliny (dřeviny). Pro jeleny se maliní už nehodí, je příliš dřevnaté.

Mysleli jsme, že práce nebude těžká. Opak je pravdou. Nejtěžší je stromky najít. Na některých místech se nám to nevede.  Po ranním dešti je vše mokré (pomalu i my), přesto panuje v lese dobrá nálada. Po obědě, který si každý přinesl v podobě namazaného chleba nebo pečiva, se vracíme zpět na Dobrou Vodu. Někteří účastníci ještě cestou zpět sbírají houby.

Po návratu část účastníků balí a ještě v sobotu se vracejí domů, jiní mají v plánu užít si celý víkend a udělat ještě nějakou túru po Šumavě. Toho využívají hned v sobotu po návratu z lesa. Cestou je přepadl lijavec a oni se vracejí promočeni až na kost. I taková je Šumava. A my ji máme rádi i v této podobě.

IM

Fotografie najdete na http://sumavskecesty.rajce.idnes.cz/Varhanni_koncert_a_brigada_v_Dobre_Vode_12.-13.9.2014/ 

 

Sunday the 14th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins