Benefiční adventní koncert Štěpána Raka na Dobré Vodě

Vytisknout

Advent – to je v dnešní době velmi hektický čas. Čas shonu, napětí, nervozity, úklidu, shánění drahých dárků, nákupů,….

Ale bylo tomu vždy tak? V dřívějších dobách to byl především čas rozjímání a „úklidu“ v nás samých, uspořádání myšlenek, čas ke zklidnění a čekání na příchod Ježíška. Proto jsme se rozhodli uspořádat další z benefičních koncertů právě v době adventu a zisk použít na návrat varhan do zmíněného kostela.

V podvečer se scházíme v kostele v Dobré Vodě u Hartmanic. Je mlhavo, sychravo a vítá nás téměř mrazivý prostor kostela. Několik členů našeho spolku se dává do práce – uspořádat lavice, připravit svíčky, dokončit výzdobu kostela a nainstalovat topítka, a již očekáváme první účastníky koncertu. Dovnitř se návštěvníci pouštějí po skupinkách, aby se uvnitř alespoň trochu zachovalo teplo vzniklé za pár hodin. Všichni jsou překvapeni vytvořenou scenérií – zapálené množství svíček udělalo své.  Milý je i dárek v podobě dřevěného zvonečku pro všechny zúčastněné. Kostel se zaplňuje. Pak přichází Jana Kolářová a Pavel Bečvář a zahajují adventní koncert.

Ozývají se první tóny z kytary Štěpána Raka. Mistrovy prsty poletují po strunách a v kostele je hrobové ticho. Úžasná až fascinující práce obou rukou virtuosa, atmosféra a ohromující akustika kostela vytváří nezapomenutelné zážitky. To obecenstvem odměňuje dlouhým potleskem. Zaznívají skladby známé i méně známé, upravené pro hru na kytaru, ale všechny velmi líbivé a melodické. Jednotlivé tóny strun jsou slyšet v každém koutku kostela. Tato překrásná hra je již v průběhu koncertu odměněna aplausem vestoje. Následují další krásné, líbezné skladby. Čas pro tento koncert se naplnil. Opět následuje bouřlivý potlesk vestoje. Po několikerém poděkování přichází přídavek. Nikomu se z vytvořené atmosféry nechce odejít. Náš spolek má pro účastníky další překvapení  -pozvání do Domu sv. Vintíře na horký pečený čaj  akousky drobného cukroví, které s láskou vytvořila paní Z. Vacherlonová, za což jí náleží náš dík.

U šálku dobrého čaje mohou v každém z nás doznívat tóny překrásné kytary, úžasné atmosféry a klidu, který se v nás všech vytvořil. Nechť nám všem vydrží po celý adventní čas.

Pane Raku, díky!

IM

Fotky najdete na http://sumavskecesty.rajce.idnes.cz/Beneficni_adventni_koncert_Stepana_Raka_na_Dobre_Vode_5._12._2014/ 

 

Sunday the 14th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins