Víkendová brigáda v Dobré Vodě (7. 5. – 10. 5. 2015)

Vytisknout

Počet účastníků: 21 členů + 2 kamarádi

Páteční ráno začíná rozdělováním úkolů: Klímáčci razí na Svaroh natírat desku a vrcholový kříž, Honza a Jaromír se chystají větrat a opravovat kapličku. Díky povolení k vjezdu do lesů, které opatřila Jana, může je tam i s 40 kg materiálu a barelem s vodou Jarda odvézt autem, což všichni s povděkem kvitují. My zbylí odjíždíme uklízet paseku po těžbě dřeva. První pohled není moc optimistický. Paseka není z nejmenších a klestu všude plno. Kdybychom měli tuhle práci dělat každý sám, asi by to bylo dost depresivní, ale v hejnu to jde lépe od ruky a ještě se i nasmějeme. Někdy v polovině „směny“, nás přichází zkontrolovat pan hajný a je zjevně s naší prací spokojen. My už se ale těšíme hlavně na to, až to budeme mít za sebou.

Také zbytek dne je nabitý. Nejdříve se udíme kolem ohně a velebíme Kašpary za nápad přivézt klobásy a buřty k večeři, pak zkoušíme běh na pětilyžích a tlučení špačků. Díky tomu, že všichni přežili ve zdraví, může závěr dne patřit pokusům o nácvik country tanců. Do pelíšků odcházíme unavení a uchechtaní z celodenních zážitků, abychom se duševně i fyzicky připravili na další den.

MK

Sobotní ráno začíná deštěm. V klidu snídáme, počasí se nelepší, a tak je rozhodnuto. Všichni jdou dnes pomáhat při úklidu po malování do kostela. Ivča s Danem zůstávají v kapličce u pramene s dobrou vodou „Vintířovkou“ a vymetají pavučiny. Práce je v kostele hodně, ale každý dělá, co je potřeba. K tomu si ještě Vlaďka Bauerová chce vyzkoušet zdejší akustiku a z jejího hrdla zaznívají dvě písně. Všem se okamžitě vylepšuje nálada i pracovní nasazení. 

V podvečer je větší část práce hotova. Teď jen rychle do sprch a hurá na Rovinu. Jdeme na zaslouženou večeři. Všichni se těší. Po příchodu zpět ještě zůstáváme sedět ve společenské místnosti, Maruška s Jardou rozeznívají struny kytar. Svoji návštěvou nás poctil i Otec Tomas van Zavrel. Jdeme relativně dříve spát, protože ráno nás čeká opět pracovní den.

Nedělní ráno je větrné, ale již polojasné. Rozdělujeme se na dvě skupiny. Jedna jde pokračovat do kostela, druhá (2 auta) jede opět na paseku, aby zde práci dokončila. To se jí odpoledne daří.

Na Dobré Vodě si ještě před odjezdem dáváme kávu a výborný zákusek od Zdeničky, přišel k chuti – mooooc děkujeme a už se chystáme ke zpáteční cestě domů.

Víkend byl velmi pracovní, ale hřeje nás pocit dobře vykonané práce.

IM

Letošní brigáda byla pracovně velmi náročná, ale myslím, že jsme společnými silami udělali obrovský kus práce. Když jsem vracela povolenky a klíč od závory, byli jsme pochváleni – to, že zvládneme uklidit celou paseku, nikdo nečekal.

I vymalovaná část kostela byla vzorně uklizená, přestěhované lavice, naleštěná skleněná díla paní Tesařové – SUPER!

Všem patří velký DÍK! Bez Vás by to nešlo! A jak píše Maruška v prvním odstavci, jsme „hejno“, moc dobré hejno!

Díky, díky, díky!

Jana Kolářová

 

Více fotek najdete na http://sumavskecesty.rajce.idnes.cz/Prodlouzeny_vikend_v_Dobre_Vode_7._-_10.5.2015/ 

 

Saturday the 13th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins