Aktivní léto 2015 v Dobré Vodě - sobota 1. 8. 2015

Vytisknout

Hledáme nejen v Dobré Vodě (geocaching)

Když jsme ve středu v posledním červencovém týdnu spočetli počet předem přihlášených účastníků keškařské akce na dva, polejvalo nás horko z očekávání sobotního trapáku: měli jsme připravenu soutěž pro 50 účastníků, a teď tohle, nadto mělo v sobotu pěkně pršet. Ke konci týdne se to ale začalo vylepšovat – mailem se přihlásilo dalších 8 adeptů a dokonce 2 naši členové s dítkem (Honza G., Petra K. + Katka G.), předpověď počasí už taky byla slibnější. V sobotu ale k našemu překvapení přišli další keškaři, a dokonce Radka s Danou doslova ukecaly řadu kolemjdoucích návštěvníků kostela na Dobré Vodě, nejen pro geocaching, ale i pro večerní koncert. Mnozí z nich o geocachingu slyšeli poprvé. Výsledek: keškování se zúčastnilo 34 keškařů – dospělých i dětí; podle jejich reakcí po příchodu do cíle byli spokojeni, dokonce jsme už dostali i pochvalu mailem.

Na 6 km trase jsme v pátek večer s Radkou umístili do předem připravených skrýší pět kešek s drobnostmi pro účastníky. V sobotu od 10:00 jsme už byli připraveni na startu. Poslední keškaři vyrazili na trať v 15:15 a došli do cíle kolem 18:00. Takřka všichni kešky našli, problém byl pouze s keškou ukrytou v dětském domečku před chatou Rovina – naši nadměrně narostlí kamarádi se do domečku patrně nevešli a proto napoprvé kešku ukrytou pod střechou neviděli, v druhém případě naše keškaře do domečku nechtěly pustit děti, které si tam hrály. Naše telefonní help line však pomohla. Kešku, která byla podle nás nejobtížnější (ukrytá v kamení za kapličkou sv. Vintíře), našli kupodivu všichni.

Večer před koncertem jsme se také chvěli, aby na koncert rokycanské skupiny S. N. M. přišli vůbec nějací návštěvníci. Předem byly prodány pouze 2 lístky v IS v Hartmanicích; skutečnost však byla radostnější – Radka prodala 21 lístků, takže s dětmi a pár dalšími bylo v kostele sv. Vintíře kolem 30 návštěvníků. Koncert dopadl mimořádně pěkně díky výkonům muzikantů, kteří byli inspirování úžasným prostředím kostela a jeho výbornou akustikou. Škraloupkem bylo pouze už tradiční extempore paní T., která si neodpustila nám vynadat během koncertu, leč neotrávila nás. Nadšení diváci muzikantům nakonec velmi aplaudovali.

P. S. Ti první dva přihlášení nakonec nepřišli. Ještě v pátek večer se mailem přihlásili další 4 účastníci, na něž jsme však už nemohli reagovat. Skvělou pomocnicí byla zastupující finanční ředitelka Radka, která nám poskytla vynikající servis finanční, organizační i stravovací.

JH

Po více fotografií klikněte tady!

IMG 0784

 

 

Sunday the 14th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins