Šumavské čtvrtky - 1. přednáška 8. 10. 2015

Vytisknout

To je název cyklu přednášek, který odstartoval první přednáškou ve čtvrtek 8. 10. 2015 v prostorách Státní a vědecké knihovny Plzeňského kraje. Projekt vznikl ve spolupráci našeho spolku Šumavské cesty, z. s., a občanského sdružení Karel Klostermann -  spisovatel Šumavy a Státní a vědecké knihovny Plzeňského kraje, za podpory NP Šumava a pod záštitou náměstka primátora města Plzně Mgr. Martina Baxy.

První z těchto setkání mělo název „Šumavský smrk“. Přednášky se ujal ředitel Národního parku Šumava Mgr. Pavel Hubený. Jeho velmi zajímavé vyprávění bylo doplněno krásnými fotografiemi a doloženo mnoha grafy. Dozvěděli jsme se o minulosti šumavských lesních porostů i o jejich současném stavu a o bezzásahových zónách. Víte, že šumavský smrk “klame tělem“ (tedy spíš kmenem)? Zdánlivě stejně vypadající smrky nemusí mít stejný věk. Mohou se lišit i o mnoho desítek let. Záleží na podmínkách, ve kterých rostou. Po přednášce pak pan Hubený odpovídal na všetečné dotazy přítomných.

Dva vylosovaní účastníci obdrželi volnou vstupenku na příští přednášku v rámci „Šumavských čtvrtků“. Bude se konat opět druhý čtvrtek v měsíci (tentokrát 12. listopadu 2015). O počátcích lyžování na Šumavě nám přijde vyprávět velký milovník a znalec Šumavy pan Emil Kintzl.

IM

Sunday the 14th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins