Brigáda a oslava 10 let spolku

Vytisknout

 

 

Brigáda a oslava 10. výročí existence Šumavských cest

 

Asi trochu nezvyklý titulek, ale podle mého názoru dost výstižný. Na Šumavu totiž členové našeho spolku nejezdí jen odpočívat a kochat se její krásou, ale také uklízet, pomáhat a budovat.

 

17.9. proběhla přes chladné a deštivé počasí další společná brigáda ve Stodůlkách.

16 statečných brigádnic a brigádníků pod vedením mistra Emana izolovalo vnější zdivo kapličky. V praxi to znamenalo odkopání 40 cm zeminy, položení mopové fólie a drenážní hadice, její zajištění žulovými odštěpky a překrytí geotextilní tkaninou.

Práce skončila za poměrně hustého deště v 15h a po krátkém odpočinku následovala v Domě sv. Vintíře výše zmiňovaná oslava výročí spolku.

Po přípitku čekala účastníky vynikající večeře (řízek s bramborovým salátem) a

potom vzpomínky na začátky Šumavských cest a příhody s tím spojené.

Během večera proběhlo hlasování o výběru společné mikiny, poznávací hra (identifikace našich vystavených dětských fotografií) a soutěž o nejhezčí dětské fotografie členů ŠC. Ceny pro vítěze byly hodnotné a vtipné – výlet do evropské metropole, romantická večeře či osobní automobil.

V příjemné atmosféře večera jsme se shodli na tom, že jsme rádi, že Jana, Pavel a Vlastík Šumavské cesty vymysleli a svými nápady a aktivitami nás propojili ještě více se šumavskou přírodou, památkami a také že z nás udělali prima partu.

PT

Saturday the 13th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins